Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot. Mateusz Stajner.

Redakcja
W ten weekend pogoda może być kapryśna. Sobota będzie dość ciepła, a w niedzielę temperatura spadnie i możliwe są opady deszczu. Wśród propozycji na spędzenie dwóch nadchodzących dni są na przykład planszówki albo nowa wystawa multimedialna dzieł Beksińskiego.

SOBOTA

III Zimowy Bieg Śląskich Aniołów, Park Kościuszki

Kilkaset osób pobiegnie i pomaszeruje przez Park Kościuszki. III Zimowy Bieg Śląskich Aniołów to okazja nie tylko do poruszania się, ale również do pomagania. Wszyscy uczestnicy będą ubrani na biało, a organizatorzy zachęcają do jeszcze bardziej anielskich kreacji. Część pieniędzy za sprzedane pakiety startowe organizatorzy przekażą na wycieczkę, wielkanocne śniadanie oraz prezenty dla podopiecznych Fundacji Śląskie Anioły. Trasa zawodów zostanie poprowadzona alejkami Parku Kościuszki. Zarówno biegacze jak i maszerujący z kijami będą mieli do pokonania dwie 2,5-kilometrowe pętle. Start przy wieży spadochronowej o godzinie 11.00. Więcej TUTAJ.

Beksiński Multimedia Exhibition, Biblioteka Śląska

To nie pierwszy raz, gdy sztuka Beksińskiego będzie pokazywana w Katowicach. Jednak tym razem publiczność zobaczy nowy wymiar jego dzieł. I to dosłownie, bo projekcje wykorzystują technologię 3D i VR. Otwarcie wystawy o godz. 11.00. Będzie ona czynna codziennie w godz. 11.00-19.00. Wstęp kosztuje 15 zł i 25 zł (zwiedzanie z pokazem VR). Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

II Festiwal Góry-Literatura-Biblioteka

Przez tydzień na miłośników książek i gór czeka dużo atrakcji. Podczas drugiej edycji gośćmi będą m.in. Magdalena Gorzkowska – najmłodsza Polka na Mount Everest i pierwsza, która zdobyła Makalu bez wspomagania tlenowego; Krzysztof Wielicki – legenda polskiego himalaizmu, odznaczony w ubiegłym roku Złotym Czekanem za całokształt osiągnięć oraz Mirosław Pawłowski, byłym alpinista, który po wypadku porusza się na wózku, aktywnie podróżując i zdobywając najdalej wysunięte miejsca na kontynentach. W sobotę odbędzie się wydarzenie otwierające tygodniowy festiwal. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na tematyczny kiermasz książek antykwarycznych “Złap bakcyla na czytanie! Góry w książkach” do filii nr 14 przy ul. Piastów 20. Wydarzenie potrwa od 9.00 do 14.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Planszówki w Spodku

Dwa dni z grami planszowymi w Spodku. Trzecia edycja wydarzenia może po raz kolejny przyciągnąć tłumy. Do Katowic przyjedzie kilkudziesięciu wystawców, będą turnieje i profesjonalni mistrzowie gry. Największą popularnością prawdopodobnie będzie się jednak cieszyła wypożyczalnia gier, w której na gości czeka około 600 tytułów dla małych i dużych graczy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*