Reklama

W sobotę na Rynku będzie można pograć w tenisa

W Warszawie do gry w tenisa zachęcał Mariusz Fyrstenberg.

Redakcja
Przez całą sobotę na Rynku będą się odbywać bezpłatne treningi tenisowe dla dzieci.  To część akcji Dzieciaki do Rakiet. Jesienią w pięciu katowickich szkołach dzieci będą się uczyć podstaw gry w tenisa na lekcjach WF-u.

Lekcje tenisa odbywają się w tym roku w dziesięciu miastach w Polsce. Są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Na Rynku w Katowicach będzie można wziąć udział w akcji w godz. 10-19. To jednorazowe wydarzenie, które jednak będzie miało swoją kontynuację jesienią w katowickich szkołach na lekcjach WF-u. Pięć z nich dostanie sprzęt niezbędny do nauki gry w tenisa.

Przeszkoleni zostaną też nauczyciele. Szkoły, które wezmą udział w akcji, zostaną wyłonione w drodze konkursu. Żeby zgłosić szkołę, trzeba przygotować krótki film pokazujący jak dzieci bawią się poprzez sport. Film powinien zostać nakręcony wspólnie przez dzieci i nauczycieli. Forma nie jest ważna.

Rekrutacja rozpocznie się we wrześniu. Z kolei w przyszłym roku odbędzie się międzymiastowy turniej tenisowy, który wyłoni pierwszych zwycięzców akcji Dzieciaki do Rakiet.

Akcję Dzieciaki do Rakiet organizują BANK BGŻ Paribas i Polski Związek Tenisowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*