Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie mocno koncertowy weekend. Choć sobota może być deszczowa, to nadal będzie na tyle ciepło, że szkoda siedzieć w domu. Będzie sporo powodów do wyjścia „na miasto”.

SOBOTA

Recital fortepianowy i warsztaty wokalne w Parku Zadole

W pierwszej kolejności publiczność posłucha fortepianowego recitalu Katarzyny Musiał. Artystka łączy w nim muzyczną tradycję flamenco z tradycją latynoamerykańską. W programie znajdą się utwory największych kompozytorów hiszpańskich, kubańskich oraz brazylijskich – m.in. Granados, Albeniz, de Falla, Lecuona i Nazareth. Więcej TUTAJ.
Po koncercie przyjdzie czas na warsztaty wokalne. Tym razem będzie można wspólnie pośpiewać z wokalistką Martą Król, której akompaniować będzie pianista Bogusław Kaczmar. Więcej TUTAJ.
Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny. Pierwsze z nich rozpocznie się o godz. 17.00.

Szpula Disco w Centrum Kato

Muzyczny powrót do przeszłości. Dyskotekowy klimat zapanuje na tarasach Spodka. Organizatorzy zapowiadają hity z lat 90. i 2000. Wszystko ma być odtwarzane na sprzęcie z tamtych lat. Będą wizualizacje i gry komputerowe dobrze znane trzydziestolatkom. Impreza jest darmowa. Rozpocznie się o godz. 21.00. Więcej TUTAJ.

Lucas Hulan na Sztauwajerach

Przez dwie dekady działalności wystąpił w większości klubów w Czechach i na Słowacji, a także m.in. w Berlinie, Londynie, Brighton. Lucas Hulan jest obecnie właścicielem i managerem cenionej wytwórni elektronicznej Nightphunk Recordings. Jego najnowszy projekt to Telepatin, poświęcony graniu tylko z winyli. W swoich setach łączy mieszankę stylów – od deep do techno. Impreza rozpocznie się o godz. 21.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Promenada po muzyce, Park Kościuszki

Przedostatni z cyklu koncertów pod chmurką w Parku Kościuszki. Tym razem wystąpi Voicello Ensemble. W programie pod nazwą Pozdrowienia z Majorki będzie można posłuchać muzyki z tej wyspy i arii z oper „Gianni Schicchi” Giacomo Puccinego, „Norma” Vincenzo Belliniego, „Lakmé” Léo Delibesa. Początek bezpłatnego koncertu o godz. 11.00. Miejsce: okolice Pomnika Kościuszki. Więcej TUTAJ.

Plant Market i targi mody vintage w Spodku

Dwa targowe wydarzenia w jednym miejscu. Na antresoli Spodka odbędą się targi roślinne i ubraniowe. Przez cały dzień będzie można kupić nie tylko nową roślinę do domu, ale wymienić się z kimś oraz znaleźć inne naturalne produkty spożywcze czy kosmetyki, a także oryginalną odzież z poprzedniego stulecia. Wstęp wolny, początek wydarzenia o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

Adam Makowicz w Parku Zadole

Uznawany za jednego z najważniejszych polskich pianistów Adam Makowicz wystąpi na zakończenie tegorocznego cyklu koncertów Muzyka marzeń na Zadolu. To mistrz improwizacji i legenda jazzu. Jego koncert rozpocznie się o godz. 18.15. Przed nim wystąpią o godz. 17.00. Irek Głyk i Piotr Matusik. Udział w koncertach jest bezpłatny. Więcej TUTAJ i TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Red Bull Car Park Drift w strefie kultury

Międzynarodowa motoryzacyjna impreza po raz pierwszy w Polsce. W strefie kultury od kilku dni powstawał tor, na którym zmierzą się profesjonaliści i amatorzy. Łącznie na liście startowej znalazło się 50 kierowców, z których po sobotnich kwalifikacjach pozostanie tylko 20. To oni zmierzą się w niedzielę w finałach. Pierwszego i drugiego dnia zawody rozpoczną się o godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Fest Festival w Parku Śląskim

3. edycja Fest Festivalu rozpoczęła się w środę i potrwa do niedzieli włącznie. Na dziesięciu scenach wystąpią w weekend m.in. Stromae, Jungle, Sanah, Caribou, OIO, Son Lux, Kizo, Scooter i wielu innych. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*