Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie upalny i możliwe, że wiele osób będzie spędzać czas nad wodą. Jeśli w Dolinie Trzech Stawów, to może spotkać wiele osób z opaskami na rękach. Tam zlokalizowane są dwa festiwalowe kluby Tauron Nowa Muzyka, który jest największym wydarzeniem tego weekendu.

SOBOTA

Śniadanie na trawie w Parku Boguckim

Poranny relaks w Parku Boguckim. Weekend można rozpocząć odpoczynkiem w zielonej przestrzeni. Jednak dla chętnych znajdą się też ciekawe aktywności. Będą m.in. zajęcia jogi i warsztaty tworzenia albumów wakacyjnych. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.40. Na zakończenie przygotowano  masaż dźwiękiem mis tybetańskich. Więcej TUTAJ.

Mariusz Goli w Parku Zadole

Drugie wydarzenie z cyklu koncertów w Parku Zadole. Tym razem wystąpi znany mieszkańcom Katowic gitarzysta – Mariusz Goli. Jako uliczny muzyk od lat występuje w centrum miasta. W swojej twórczości  wykorzystuje improwizacje gitarowe, techniki fingerstyle, chwytliwą rytmikę stworzoną przez perkusyjne dźwięki grane na gitarze oraz urządzenia takie jak loop station i stomp boxy. Jego koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Więcej TUTAJ.
Po nim wystąpi Monika Glazer. 13-latka pochodzi z Kamieńca Podolskiego. Solistka przyjechała do Polski z mamą w trzecim dniu wojny. W Ukrainie odniosła wiele sukcesów. Teraz będzie można jej posłuchać w Amfiteatrze w Parku Zadole o godz. 18.00. Udział w obu koncertach jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Joga i kino plenerowe w Centrum Kato

Aktywna niedziela na tarasach Spodka. Po południu będzie można wziąć udział w bezpłatnych zajęciach jogi, które zaczną się o godz. 16.00. Więcej TUTAJ.
Wieczorem, o godz. 20.30, widzowie rozsiądą się w leżakach i wezmą udział w kolejnym plenerowym pokazie filmowym. Tym razem wyświetlony zostanie film Susza. Nie trzeba mieć biletu. Więcej TUTAJ.

Promenada po muzyce, Park Kościuszki

Powraca cykl koncertów pod chmurką w Parku Kościuszki. Pierwsze muzyczne spotkanie z cyklu Promenada po muzyce to występ zespołu Folklor. Czteroosobowy skład zagra m.in. na skrzypcach, ukulele, kontrabasie i klarnecie. Posłuchać będzie można polskiej i rumuńskiej muzyki ludowej oraz muzyki klezmerskiej. Początek bezpłatnego koncertu o godz. 11.00. Miejsce: okolice Pomnika Kościuszki. Więcej TUTAJ.

Letnie Brzmienia przy Hali Parkowej

Vito Bambino to aktualnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych i rozchwytywanych artystów w polsce. Znany jest z charakterystycznej barwy głosu i sposobu śpiewania. Rozgłos zyskał dzięki zespołowi Bitamina, a teraz występuje na scenie z gwiazdami i udziela się w wielu produkcjach. Przed jego koncertem wystąpi Jagoda Kret. Wydarzenie rozpocznie się o godz 19.00. Bilety kosztują 89 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Tauron Nowa Muzyka

Festiwal rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzieli. W sobotę w strefie kultury frekwencja na Tauron Nowa Muzyka może być największa. To głównie za sprawą grupy Moderat, której trwająca trasa koncertowa przyciąga tłumy. Poza tym wystąpią m.in. CATNAPP, HVOB, Fisz Emade Tworzywo, Kollektiv Turmstrasse, Rival Consoles, Skream, Szczyl i Tymek/Urbański. Imprezę zamknie darmowa całodzienna impreza w Jazbar Muchowiec. Zagrają m.in. Ricardo, Mr. Lex i Eagles & Butterflies. Nadal dostępne są jednodniowe bilety na sobotę w cenie 229 zł. Impreza w sobotę i niedzielę rozpocznie się o godz. 14.00. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*