Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Nadchodzące dwa dni będą bardzo ciepłe, a w niedzielę zapowiadane są upały. Ten weekend upłynie przede wszystkim pod znakiem wydarzeń związanych z obchodami przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Dlatego w mieście można spodziewać się tłumów.

SOBOTA

Koncert Pokolenie ’22, Park Śląski

Na Polach Marsowych w Parku Śląskim odbędzie się jeden z koncertów z okazji 100-lecia przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski. Na scenie pojawią się m.in. Justyna Święs, Józef Skrzek, Jakub Skorupa, Baasch, Abradab i DJ Eprom. Towarzyszyć im będą Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso, Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz zespół muzyczny Miłosza Wośko, który odpowiada również za aranżacje utworów. Za reżyserię koncertu i scenariusz odpowiada Piotr Metz. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Wystawa „Beksiński na Śląsku”

W sobotę rozpoczyna się wystawa obrazów Zdzisława Beksińskiego. W Browarze Obywatelskim w Tychach goście zobaczą 50 oryginalnych obrazów artysty, które osobiście uważał za najlepsze oraz 5 obrazów z prywatnej „kolekcji japońskiej”, do niedawna traktowanych jako zaginione. Na widzów czeka także wystawa multimedialna „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Koszutki

Kolejna edycja sąsiedzkiego pikniku. Na mieszkańców Koszutki na placu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa będą czekały różnorodne atrakcje, m.in. konkursy, animacje, gry i zabawy dla dzieci, a także dmuchaniec. Wszystko rozpocznie się o godz. 15.00. Wtedy zaczną sie też występy zespołów tanecznych i wokalistów. Na koniec koncert zespołu Babylon. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Insect Ark, Katofonia

Zespół powstał w Nowym Jorku za sprawą Dany Schechter, znanej z wieloletniej współpracy z takimi zespołami, jak Swans, Arabrot, Zeal & Ardor, Gnaw i Wrekmeister Harmonies. Od kilku lat to już duet, w którym aktualnie występuje, oprócz Dany, Tim Wyskida, znany m.in. z Khanate i Blind Idiot God. Podczas koncertu na pewno będzie można posłuchać utworów z wydanego w czasie pandemii krążka „Future Fossils”. Bilety w cenie 40 zł można kupić na bramce. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Obchody 100-lecia włączenia części Górnego Śląska do Polski

Piknik lotniczy i militarny na lotnisku w Muchowcu, widowisko teatralno-muzyczne na Rynku, inscenizacja historyczna wjazdu gen. Szeptyckiego do centrum Katowic, otwarcie Panteonu Górnośląskiego połączone z koncertami na schodach Archikatedry. To wydarzenia przygotowane z okazji setnej rocznicy wydarzeń z 1922 roku. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej o programie obchodów pisaliśmy TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*