Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend nie zapowiada się zbyt ciekawie, jeśli chodzi o pogodę. Mimo to będzie przynajmniej kilka dobrych powodów, żeby wyjść z domu. Szczegóły w naszych cotygodniowych weekendowych propozycjach.

SOBOTA

Silesia Beer Fest, Spodek

IX edycja piwnej imprezy w Spodku ruszyła w piątek po południu. Jednak piwo to temat rzeka, więc w sobotę rozpocznie się już o godz. 13.00. Na uczestników czeka strefa gier, stand-upy i piwne wykłady. Poza tym to, co najważniejsze, czyli ponad dwudziestu wystawców – browarów rzemieślniczych z całej Polski. W ofercie znajdą się również piwa przygotowane specjalnie na ten festiwal. Będzie też strefa food truck. Impreza potrwa do północy. Bilety w cenie 15 zł można kupić TUTAJ.

Ekotyki, Galeria Szyb Wilson

Roślinne masła do ciała, owocowe peelingi, ręcznie wykonywane mydła, olejki do ciała i kremy. Po raz ,olejny kosmetyczne targi zawitają w Katowicach. W Galerii Szyb Wilson pojawi się kilkudziesięciu wystawców z produktami, których nie da się znaleźć w większości drogerii. Wstęp na Ekotyki jest bezpłatny. Targi będą czynne w godz. 11.00-18.00. Więcej TUTAJ.

Christian Löffler & Detect Ensemble w NOSPR
Spotkanie muzyki klasycznej i elektronicznej. Niemiecki muzyk i producent Christian Löffler powraca do Katowic wraz z Detect Ensemble. Podczas wieczoru publiczność usłyszy m.in. elektroniczne aranżacje muzyki Bacha, Beethovena i Chopina. Löffler składa hołd wybitnym kompozytorom muzyki klasycznej i ponownie wprowadza ich muzykę do współczesnego dyskursu. Tegoroczna trasa koncertowa artysty promuje jego najnowszy, piąty album „Parallels: Shellac Reworks”. Bilety w cenie 120, 140 i 160 zł można kupić TUTAJ. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Mamaville, MCK Katowice

Mamaville to wydarzenie skierowane do kobiet w ciąży, świeżo upieczonych rodziców oraz rodzin z dziećmi i każdego zainteresowanego tematyką macierzyństwa. Przestrzeń MCK zostanie podzielona na kilka stref. W edukacyjnej odbędą się bezpłatne wykłady dotyczące m.in. karmienia, noszenia dzieci w chustach i udzielaniu pierwszej pomocy niemowlakom. W strefie zakupów na gości będą czekali producenci oryginalnych produktów dla dzieci i mam. Niektóre z tych marek prowadzą same mamy. Bilet wstępu kosztuje 10 zł (dzieci do lat 15 wchodzą bezpłatnie). Wydarzenie potrwa w godz. 10.00-17.00. Więcej TUTAJ.

Karyna Gomes w Kinie Rialto

Urodzona w Afryce w Gwinei-Bissau wokalistka i kompozytorka. Studiowała dziennikarstwo w Sao Paulo, ale jej muzyczna pasja zwyciężyła wszystkie inne. Przez chwilę Karyna współpracowała z zespołem Super Mama Djombo, a następnie zamieszkała w Portugalii i zaczęła solową karierę. Występowała na festiwalach na całym świecie, a w 2019 roku zdobyła nagrodę jako najlepsza wokalistka krajów luzofońskich. Jej pierwszy album „Mindjer” (Kobieta) wpisuje się w nurt afrykańskiego feminizmu. Po entuzjastycznym przyjęciu na Siesta Festiwalu międzynarodowa kariera ponownie sprowadza Karynę do Polski, gdzie wiosną zaprezentuje swój głęboko zakorzeniony w afrykańskiej kulturze repertuar. Bilety kosztują 95 zł. Początek koncertu o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Wielkanocny na Rynku

Pisanki wykonywane różnymi technikami ludowymi, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki. To wszystko można znaleźć na jarmarku, który potrwa do 15 kwietnia. Na najmłodszych czekają karuzela, kolejka elektryczna i wielkie figury w klimacie wielkanocnym. 3 kwietnia będzie udostępniona za darmo karuzela. Jarmark to przede wszystkim bogata oferta gastronomiczna. Będzie można tu znaleźć przysmaki na stół wielkanocny, takie jak: tradycyjne śląskie wędliny, sery, chrzan, pieczywo i słodkości. Stoiska będą czynne od godz. 10.00 do 19.00, a strefa gastronomiczna do godz. 22.00 z zastrzeżeniem, że w zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*