Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
W ten weekend pogoda może pokrzyżować niektóre plany. Ma być dużo chłodniej niż w poprzednich dniach i będzie deszczowo. Dla tych, którym nie przeszkadza kiepska aura, mamy szereg propozycji. Można na przykład pomóc w sprzątaniu, zjeść coś na stadionie i na koniec wybrać się na jazzowy koncert. Udanego weekendu.

SOBOTA

SprzątaMy Załęże

Na ten zaśmiecony teren na Załężu zagłosowało najwięcej mieszkańców. Zagłosowali, bo wzdłuż torów kolejowych zalega bardzo dużo odpadów. Teraz wolontariusze i mieszkańcy połączą siły i zajmą się usunięciem śmieci. To pierwsze sprzątanie w ramach akcji “SprzątaMy Dzielnice”. Każdy otrzyma worki na śmieci i rękawiczki. Po skończonej pracy uczestnicy będą wspólnie grillowali. Zbiórka o godz. 10.00 na końcu ul. Narutowicza. Więcej o tej inicjatywie i sprzątaniu Załęża pisaliśmy TUTAJ.

Sianie miejskiej łąki

W godz. 9-11 każdy będzie mógł wziąć udział w sianiu miejskiej łąki przy ul. Sokolskiej. To pierwsza z łąk, które  w tym roku wysieje Zakład Zieleni Miejskiej. Więcej o akcji pisaliśmy TUTAJ.

Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego 

To będzie już 26. edycja biegowej imprezy. Jej trasa zaczyna się i kończy przy pomnikach Wojciecha Korfantego. Zawodnicy przebiegną 10 km z Katowic do Siemianowic. Pod drodze będą musieli zmierzyć się z długim podbiegiem na al. Korfantego. W biegu weźmie udział ponad 1200 osób. Z powodu imprezy na drogach będą występowały utrudnienia w ruchu. Start odbędzie się na pl. Sejmu Śląskiego o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

Ekotyki – Targi Kosmetyków Naturalnych, Galeria Szyb Wilson

Peelingi, mgiełki, olejki, pudry, masła i kremy. To wszystko będzie można znaleźć na targach Ekotyki, na których wszystkie kosmetyki są ekologiczne. Goście będą mieli do dyspozycji aż 90 stoisk. Wystawcy z naturalnymi produktami i promocyjnymi cenami do ciała to nie koniec atrakcji. Będzie też można wziąć udział w warsztatach i nauczyć się m.in. wicia wianków czy wykonywania toreb na kosmetyki przy pomocy szydełka. Poza tym będą też food trucki. Wstęp na targi jest bezpłatny. Będą czynne w godzinach: 11-18. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Food trucki na Śląskim

Po raz drugi na Stadion Śląski przyjadą samochody z jedzeniem. Głodni do wyboru będą mieli potrawy m.in. z  Ameryki, Azji, Meksyku, Indonezji oraz Włoch, Węgier i Francji. Wśród gości nie zabraknie znanych z kulinarnego świata nazwisk. Pojawią się Michał Suchanowski, Jakub Wolski i Walenty Kania. Będzie nie tylko “słono”, ale również “słodko”. Młodszym uczestnikom do gustu mogą przypaść bąbelkowe gofry czy lody naturalne. Poza jedzeniem odbędą się też m.in. warsztaty ceramiczne i ekologiczne. O muzykę zadbają młode zespoły, które wystąpią na scenie. Łącznie na Stadion Śląski przyjedzie ok. 50 food trucków. Więcej TUTAJ.

JazzArt Festival

W kilku miejscach i z kilku stron świata wystąpią muzycy podczas ósmej edycji jazzowego święta. JazzArt Festival rozpoczął się w piątek, ale w weekend odbędzie się najwięcej koncertów. Do wyboru m.in. francusko-kolumbijska mieszanka muzyki ludowej i hałaśliwego jazzu, skandynawski tradycyjny śpiew oraz dwa projekty w których w roli frontmanów występują utalentowane kobiety. Więcej o festiwalu pisaliśmy TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*