Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły i dość słoneczny weekend. Na imprezy plenerowe trzeba jeszcze poczekać, ale przy okazji spaceru można odwiedzić wielkanocny jarmark na Rynku lub zjeść coś w Galerii Szyb Wilson. Zapraszamy do przeglądu weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Rosemary, Teatr Śląski

Spektakl na podstawie kultowego filmu Romana Polańskiego będzie miał swoją premierę w ten weekend. Odważna adaptacja 50 lat po premierze produkcji to próba odpowiedzi na pytanie o istotę zła. Co jeśli diabeł nie istnieje, a zło pochodzi tylko od człowieka? Spektakl w reżyserii Wojciecha Farugi będzie można zobaczyć na scenie kameralnej. W tym tygodniu zostało już tylko kilka wolnych miejsc. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Saxordion Duo, MDK Koszutka

Saksofon i akordeon na jednej scenie. Saxordion Duo to projekt dwóch utalentowanych studentów katowickiej Akademii Muzycznej. W ramach cyklu “Muzyka – moja miłość” Piotr Zarzyka (akordeon) i Karol Lisiński (saksofon) wystąpią w Miejskim Domu Kultury “Koszutka”. Publiczność będzie miała okazję posłuchać ich jazzowego repertuaru w niedzielę o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Dzielnica Brzmi Dobrze, Miasto Ogrodów

Było 50, wystąpi 20, a piątkę finalistów wybierze jury. W tym roku młode zespoły z Katowic i okolic ocenią: Barbara Wrońska, Tomek Makowiecki, Dorota Harasimowicz, Robert Gajewski, Ola Rzepka i Jarek Szubrycht. Lokalny talent show cieszy się od kilku lat dużym powodzeniem. Każdy zespół , który dostał sie do przesłuchań, będzie miał niewiele czasu na pokazanie się na scenie z jak najlepszej strony. Jeśli ktoś chce sprawdzić, jak poradzą sobie młode talenty, to może posłuchać ich na żywo w niedzielę. Wstęp na przesłuchania w sali koncertowej Miasta Ogrodów jest bezpłatny. Początek o godz. 10.00.

CAŁY WEEKEND

Festiwal piwa, wina i cydru / Festiwal Azjatycki, Galeria Szyb Wilson

Propozycja dla tych, którzy nie zamierzają w weekend gotować i chcieliby spróbować trunków od lokalnych producentów. Do wyboru szeroka oferta jedzenia i picia. Spróbować będzie można dań kuchni azjatyckiej, m.in. ramenu, zupy pho, baklawy, kimchi czy pierożków z różnych zakątków Dalekiego Wschodu. Imprezie towarzyszyły będą targi, na których nie zabraknie dobry wyrobów z rzemieślniczych browarów i polskich oraz zagranicznych winnic. Wstęp wolny. Wydarzenie potrwa dwa dni i będzie otwarte w godz. 12-20 (sobota), 12-18 (niedziela).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*