Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Dwa najbliższe dni nie będą sprzyjały spacerom. Będzie chłodno, ale słonecznie. W weekend w Katowicach można wybrać się za to na targi ślubne, wyprowadzić psa ze schroniska lub pooglądać filmy z domowych archiwów. Poniżej wybrane propozycje. Udanego weekendu.

SOBOTA

Home Movie Day, kino Kosmos

Wspomnienia na taśmach po raz kolejny na dużym ekranie. Kolejna edycja Święta Kina Domowego to okazja do obejrzenia wyjątkowych filmów zapisanych na celuloidzie, które pokazują dawne czasy Górnego Śląska okiem filmowców-amatorów. To główny punkt programu. W trakcie projekcji będzie można posłuchać opowieści autorów filmów, bohaterów lub ich rodzin. Jednak będą też inne atrakcje. Dzieci wezmą udział w filmowych warsztatach, a na koniec przygotowano seans filmu pt. „Obraz niemożliwy”. Karnet na całe wydarzenie kosztuje 5 zł. Początek o godz. 15. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj pieskom pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Psim Targiem, Galeria Szyb Wilson

Miłośnicy psów i kotów spotkają się w jednym miejscu, a wszystko po to, żeby jeszcze bardziej im dogodzić. W trakcie jednodniowych targach na gości czekać będzie kilkudziesięciu wystawców. To dobra okazja do zapoznania się z ofertą oryginalnych marek. Będą zdrowe i ekologiczne przysmaki, kolorowe smycze, nietypowe kojce i wiele innych produktów, które na co dzień trudno dostać w sklepie zoologicznym. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Targi będą czynne w godz. 11-17. Więcej TUTAJ.

Silesia Wedding Day, Walcownia Cynku

Dla młodej pary, która poszukuje sali, kwiaciarni, zespołu czy fotografa. Kolejne targi ślubne w Walcowni Cynku to propozycja dla tych, którzy chcą poznać najnowsze trendy i zaplanować swoją uroczystość z pomocą specjalistów. Impreza potrwa od godz. 12 do 18. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

Rodzina w kinie, kino Kosmos

Filmowy klub dla całej rodziny w kinie Kosmos. Tym razem wyświetlony zostanie film pt. „Mali bohaterowie”. Opowiada o dzieciach, które cierpią na skomplikowane schorzenia i muszą radzić sobie z codziennością w domu i szpitalu. Choć temat wydaje się trudny, to młodszym widzom zrozumieć problem pomoże spotkanie po seansie. Z kolei przed pokazem odbędą się warsztaty z języka angielskiego. Wstęp kosztuje 15 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Wydarzenie jest przeznaczone dla dzieci powyżej 7. roku życia. Warsztaty rozpoczną się o godz. 14.30. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*