Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły weekend, choć od czasu do czasu może spaść deszcz. Zdominują go imprezy dla dzieci, które swoje święto obchodziły w piątek. Będzie też muzyka, food trucki i owadożerne rośliny. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń. Miłego weekendu.

SOBOTA

Dzień Dziecka, Muzeum Historii Katowic

„Kolorowe Katowice” to tytuł warsztatów, w których wezmą udział dzieci. Jednak wcześniej ruszą na oprowadzanie po wystawie z „Dziejów historii Katowic”. Opiekunowie tego dnia mogą zwiedzać Muzeum za darmo. Na dzieci czekają niespodzianki i słodycze. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10-15. Więcej TUTAJ.

Dni Wełnowca-Józefowca 2018, ośrodek sportowy „Kolejarz”

Cały dzień zabaw i sportowych emocji na otwartym powietrzu. W trakcie święta odbędą m.in. loteria fantowa, pokazy capoeira i animacje dla dzieci. Wieczorem publiczność zobaczy program Grzegorza Halamy i występ zespołu Akurat. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

III Zawodziański Dzień Bajtla, ul. 1 Maja 

Na placu przy parafii pw. Opatrzności Bożej dzieci zobaczą przedstawienie „Czerwony Kapturek”, później będą zabawy i konkursy. Na koniec wystąpi zespół Tekla Klebetnica, kapela góralska z Ustronia znana z programu Mam Talent. Impreza rusza o godz. 14.00. Wstęp jest bezpłatny.

Muszlownik Murcki Festiwal, Park Murckowski

Impreza dla fanów gitarowych brzmień. W parku powstanie małe festiwalowe miasteczko. Będzie można zjeść i napić się zimnego piwa. W programie również piwny bieg dookoła parku. Jednak najważniejsze będą koncerty. Na scenie będzie można zobaczyć m.in. KSU i Konopians. Wstęp wolny. Start o godz. 15. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Dziecka i finał Kilometrów Dobra, Rynek

Zabawy prosto z podwórek, jak klasy, gra w gumę czy „baba jaga patrzy”, a zaraz obok strefa klocków Lego. Tym razem Dniu Dziecka na Rynku będzie towarzyszył finał charytatywnej akcji „Kilometry Dobra”. Więcej TUTAJ.

Katowicka Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Okazja do przesłuchania i kupienia płyt, a także dyskusji o muzyce. Będzie też losowanie, w którym do zdobycia oczywiście ciekawe wydawnictwa muzyczne. Giełdę odwiedzą muzycy z zespołu NeuOberschlesien, którzy opowiedzą o swojej twórczości i podpiszą płyty. Na scenie wystąpi Demontaż. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15. Więcej TUTAJ.

Camerata Silesia śpiewa Presleya, Miasto Ogrodów

Muzyczne widowisko z Elvisem Presleyem w roli głównej. Jego największe przeboje zaśpiewają nie tylko Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Towarzyszyć im będą wybitni wokaliści: Sabina Meck oraz Wojciech Myrczek. Za muzykę odpowiedzialny będzie zespół Paweł Tomaszewski Band. Nie zabraknie również tanecznego show. Wstęp kosztuje 5 zł. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Bilety do nabycia TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Katowice grają dla Aleppo, pl. Sejmu Śląskiego

15-godzinny maraton koncertowy w sobotę, a w niedzielę festiwal badmintona w samym sercu Katowic. Wszystko po to, żeby pomóc w budowie ośrodka dla dzieci żyjących w Aleppo. Akcja charytatywna to nie tylko okazja do zakupienia cegiełki, ale również zabawa dla całej rodziny. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpią m.in. Vołosi i Miuosh tym razem z zespołem Hengelo. Z kolei w niedzielę z raperem i innymi gwiazdami będzie można zagrać w badmintona. To tylko część przygotowanych atrakcji. Więcej szczegółów TUTAJ.

Festiwal Roślin Owadożernych, Spodek

Przez dwa dni w Spodku będzie można wejść do dżungli. Tam na gości czekał będzie owadożerny dom strachów. Oprócz tego stoiska z roślinami, które poradzą sobie z komarami i muchami. Będzie można kupić lub dowiedzieć się o nich więcej podczas warsztatów. Wstęp kosztuje 15 zł i 12 zł. Impreza rozpocznie się o godz. 10 w sobotę i o 9 w niedzielę. Więcej TUTAJ.

Inwazja food trucków, Park Śląski

Do wyboru kilkanaście food trucków, a obok nich duża strefa chill out. Przez cały weekend, przy hali „Kapelusz”, będzie można zamówić m.in. dania kuchni greckiej, meksykańskiej i japońskiej. Na deser na przykład owoce w czekoladzie lub hiszpańskie pączki. Zlot czynny w sobotę w godz. 12-22, a w niedzielę dwie godziny krócej. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*