Reklama

Mieszkańcy zagłosowali na najbardziej zaśmiecone miejsca. Wygrało Załęże

Ł. K.
Mieszkańcy oddali prawie 5,5 tys. głosów na najbardziej zaśmiecone miejsca w Katowicach. Wkrótce zabiorą się za sprzątanie w kilku wybranych lokalizacjach. Pierwsze wydarzenie „SprzątaMy dzielnice” za kilka dni.

Akcja „SprzątaMy dzielnice” do tej pory toczyła się w sieci, ale za moment mieszkańcy ruszą w teren. Najpierw każdy mógł zaproponować teren, który powinien zostać posprzątany. Łącznie zgłoszono 25 takich miejsc. Następnie odbyło się internetowe głosowanie. Trwało do ubiegłego piątku, a teraz już wiadomo, gdzie i kiedy będzie czysto. W ciągu jedenastu dni mieszkańcy oddali prawie 5,5 tys. głosów. Organizatorzy liczą na to, że sprzątanie będzie cieszyło się równie dużą popularnością. Każdy z wygranych terenów znajduje się w innej dzielnicy.

Najczęściej wybieraną zaśmieconą lokalizacją był las w okolicy ul. Adama w Giszowcu (507 głosów). Na drugim miejscu Załęże i teren nieczynnych torów kolejowych za ul. Gliwicką na odcinku od cmentarza do ul. Pośpiecha (492 głosy). Wyrównana była walka pomiędzy trzema ostatnimi lokalizacjami:
Koszutka – teren wzdłuż starego nasypu kolejowego, pomiędzy ulicami Stęślickiego a Słoneczną (388 głosów).
Os. Witosa – za sklepem Makro i pomiędzy ulicami: Pukowca, Kolońską i Kossutha (385 głosów).
Las Panewnicki – przy os. Kokociniec, od strony ulicy Szojdy (377 głosów).

Akcje sprzątania będą się odbywały w soboty, w okresie od 27 kwietnia do 1 czerwca. W pierwszej kolejności zostanie posprzątany teren w Załężu. Zbiórka o godzinie 10.00 na końcu ul. Narutowicza. Uczestnicy dostaną worki, rękawiczki i podzielą się na mniejsze grupy. Dzieci muszą być pod opieką osoby dorosłej (rodzic lub opiekun). Więcej o wydarzeniu w Załężu TUTAJ.

Podczas każdej akcji sprzątania organizatorzy zapewniają dostęp do toalety, wodę, herbatę, owoce oraz ciastka. Warto zabrać ze sobą kubek, talerz oraz sztućce. Sprzątanie będzie trwało ok. 3 godziny – od 10 do 13. Po zakończeniu pracy zaplanowano integrację i poczęstunek z grilla. Kolejne wydarzenia odbędą się w terminach: 11 maja – Giszowiec, 18 maja – Koszutka, 25 maja os. Witosa, 1 czerwca – Las Panewnicki. Aktualne informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Mariusz z podlesia 23 kwietnia, 2019 at 2:51 pm - Reply

    Zaśmiecone menelstwem

Dodaj komentarz

*
*