Reklama

Pobiegną z Katowic do Siemianowic. Niektóre drogi będą zamknięte

Redakcja
Bieg uliczny z Katowic do Siemianowic Śląskich odbędzie się w ten weekend. Start i meta zawodów zostały zaplanowane obok pomników Wojciecha Korfantego. Z powodu imprezy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Kolejna, już 26. edycja, Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego odbędzie się w sobotę. Zgodnie z tradycją imprezy, biegacze pokonają 10-kilometrową trasę pomiędzy pomnikami Korfantego znajdującymi się w Katowicach i Siemianowicach Śląskich. Wystartują z pl. Sejmu Śląskiego w Katowicach i pobiegną do Siemianowic, do Alei Sportowców. W tamtym roku najszybszy zawodnik dotarł na metę już po 32 minutach.  Swój udział w zawodach na razie zadeklarowało ponad 1200 osób. Jednak zapisy będą możliwe również w dniu biegu. Chętni powinni zgłaszać się do biura zawodów na pl. Sejmu Śląskiego w godz. 8.00-10.00. Limit czasowy dla biegaczy to 1 godz. 45 min. Start o godz. 11.00.

Trasa zawodów będzie biegła przez Katowice: pl. Sejmu Śląskiego, ul. Jagiellońska, ul. Królowej Jadwigi, ul. Powstańców, ul. Francuska, ul. Wojewódzka, ul. Św. Jana, ul. Dworcowa, ul. Tylna Mariacka, ul. Francuska, ul. Warszawska, ul. Bankowa, ul. Uniwersytecka, al. Roździeńskiego, al. Korfantego (przez Rondo oraz Pętlę Słoneczną), Pl. Alfreda, ul. Telewizyjna oraz Siemianowice Śląskie: ul. Katowicka, ul. Staszica, ul. Śląska, ul. Parkowa, al. Sportowców. Mapka znajduje się TUTAJ.

Na trasie będą występowały utrudnienia dla kierowców od godziny 10.30 do 12.45. W trakcie zawodów ulice mogą być czasowo zamykane przez policję.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*