Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Spektakl "Bal manekinów" w reżyserii Jerzego Stuhra będzie można zobaczyć w niedzielę

Redakcja
Oficjalnie rozpoczynają się w poniedziałek, ale ten weekend można już uznać za pierwsze dwa dni ferii. Mróz nie będzie tak dokuczał jak na początku tygodnia, więc pogoda powinna sprzyjać wyjściom. Jest po co, bo, oprócz wolontariuszy WOŚP, w Katowicach będzie można spotkać żołnierzy albo wymienić książki i płyty. Poniżej nasze propozycje na najbliższe dwa dni.

Sobota

Bezpieczna Polska, pl. Żołnierza Polskiego

Z okazji przybycia amerykańskich żołnierzy, w całej Polsce odbędą się pikniki wojskowe. W Katowicach m. in. pokazy śląskich jednostek wojskowych i żołnierska grochówka. Więcej TUTAJ.

Koncert kolęd zespołu Animators, MDK Koszutka

Brali udział w dwoch programach talent show, grają alternatywnego rocka. Podczas koncertu publiczność usłyszy kolędy w ich wykonaniu. Początek koncertu zespołu Animators o godzinie 17. Wstęp wolny. Wiecej TUTAJ.

Wernisaż i koncert w MDK “Zawodzie” ( ul. Marcinkowskiego 13)

Najpierw wernisaż, a później koncert. Ten pierwszy odbędzie się w Galerii na Piętrze o godzinie 17. Później, o 17.30, na scenie MDK wystąpi zespół akordeonowy “Kleofas”, a towarzyszyć mu będzie ludowy zespół „Zawodzianki”. Zespoły wykonają, oprócz kolęd i pastorałek, śląskie pieśni ludowe. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Noworoczna wymiana książkowa, Bookszpan (ul. 3-go Maja 22)

Główna zasada brzmi: “ile przynosisz, tyle wynosisz”. To nie jedyna, która obowiązuje podczas wymiany książek. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do 14. Wszystkie szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Niedziela

I Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Winyle, płyty i kasety. Przez 6 godzin Strefa Centralna wypełni się sprzedawcami i kolekcjonerami muzyki. Na miejscu będzie można kupić, sprzedać lub wymienić się z innymi swoimi zbiorami. Początek giełd o godzinie 10. Więcej TUTAJ.

Dzień Wikipedii 2017, Medialab Katowice (plac Sejmu Śląskiego 2)

16 lat. Tyle kończy w tym roku Wikipedia. Wydarzenie jest okazją do spróbowania sił w edytowaniu i spotkaniu się z osobami, które tworzą największą w sieci encyklopedię. Wspólnie będzie można wypełnić wpisy dotyczące historii i architektury Katowic. Na miejscu będą historycy i przygotowane materiały. Początek o godzinei 14. Wstęp wolny, ale wymagana jest rejestracja. Szczegóły TUTAJ.

Piękno monumentalne – oprowadzanie kuratorskie, Muzeum Śląskie

Jego twórczość stanowi konfrontację tradycji i awangardy. Prace Popławskiego można oglądać w siedizbie przy ul. Dobrowolskiego 1 jeszcze do marca. Teraz będzie okazja dowiedzieć się o niej więcej. Po wystawie oprowadzi chętnych jej kurator. Bilety kosztują 1 zł, ale liczba miejsc jest ograniczona. Początek oprowadzania o godzinie 15. Więcej TUTAJ.

Bal Manekinów, MDK Szopienice- Giszowiec (ul.Gen. J. Hallera 28)

Jerzy Stuhr wyreżyserował, a zagrają studenci IV roku Wydziału Teatru Tańca PWST w Bytomiu. Spektakl, na podstawie tekstu Brunona Jasieńskiego, opowiada o manekinie, który chciał być człowiekiem. Bilety na to wydarzenie kosztują 5 zł. Pozostało już niewiele wolnych miejsc. Szczegóły TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*