Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Ł. K.
Słonecznie i mroźnie – tak zapowiadają się najbliższe dwa dni. Przedłużony weekend będzie sprzyjał wyjazdom. Zwłaszcza, że warunki narciarskie w regionie dopisują. Tym, którzy zostaną w Katowicach, pozostają nie tylko sanki i lodowisko. Poniżej znajdziecie kilka weekendowych propozycji.

Sobota 

Bitwa na śnieżki, Drzwi Zwane Koniem

Jedyna zasada jest taka, że nie wolno celować w szyby. Poza tym w wydarzeniu może wziąć udział każdy, bez ograniczeń i za darmo. Zbiórka o godzinie 14.

Wielka sztuka na ekranie, Kinoteatr Rialto

Tym razem zaprezentowana zostanie twórczość jednego z bardziej kontrowersyjnych malarzy w historii. Film pokazuje nie tylko niemal wszystkie obrazy i rysunki holenderskiego malarza, ale również wyjaśnia skąd Hieronymus Bosch czerpał inspirację do tworzenia swoich dziwnych malowideł. Wstęp na seans kosztuje 25 zł. Początek o godzinie 18. Więcej TUTAJ.

Koncert kolęd i pastorałek, MDK „Koszutka”

Kilkunastoosobowy chór zaśpiewa słynne świąteczne utwory. Anima Canto to grupa działająca przy MDK w Koszutce. W sobotę wystąpią pod kierownictwem Ewy Kozieł i jej brata Mariusza, który jest autorem opracowań muzycznych. Początek koncertu o godzinie 17. Wstęp wolny.

Karnawałówka na dwóch salach, La Clave

Poprawiny Sylwestra w szkole tańca. Tematem przewodnim imprezy będą salsa, kizomba i bachata. Na miejscu, oprócz południowych rytmów, przekąski i napoje. Zabawa na dwóch parkietach potrwa od godziny 21 aż do 4 nad ranem. Wstęp: 10 zł. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Mamo, tato, chodźmy na koncert!, MDK „Koszutka”

Repertuar został przygotowany specjalnie dla małych melomanów. Mimo to, nie tylko dzieci powinny się dobrze bawić. Większość rodziców też powinna rozpoznać słynne arie i ballady. W programie m. in.: Stanisław Moniuszko – „Złota rybka”, Mieczysław Karłowicz – „Zaczarowana królewna”, Stanisław Niewiadomski – „Kopciuszek”, Maria Szymanowska – „Świtezianka”. Wstęp jest wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 16. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*