Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Fot.www.wesole-miasteczko.pl

Redakcja
To już drugi weekend sierpnia, czyli prawie półmetek wakacji. Podpowiadamy gdzie warto się wybrać, żeby miło spędzić czas.

Sobota

Letni Ogród Teatralny, pl. Sejmu Śląskiego

„Niedźwiedź/Oświadczyny” to sztuka Antoniego Czechowa, którą Teatr Korez grał wiele lat temu. Teraz powraca z innymi aktorami, innymi kostiumami, ale z tym samym reżyserem, czyli Maciejem Ferlakiem. To reaktywacja i premiera sztuki z Katarzyną Tlałką, Mirosławem Neinertem i Robertem Talarczykiem w rolach głównych. Początek spektaklu w sobotę o godz. 21 w podcieniach Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Bilety w cenie 15 zł.

Wesołe At Night, Śląskie Wesołe Miasteczko

W sobotę od godz. 20 do 24 odbędzie się druga edycja Wesołe At Night. Fani wieczornej zabawy zobaczą pokaz „night dance show” grupy Patman Crew. O godz. 23 na scenie odbędzie się show wizualno-taneczne, wykorzystujące efekty teleportacji, mnożenia czy dzielenia postaci. Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Wesołe Miasteczko tego dnia? Wystartuje Diamond River, czyli ekstremalny spływ rwącą rzeką w tematyce kopalni diamentów. Bilety kosztują 49 i 39 zł, a na Wesołe At Night – 29 zł.

The Sounds of TNM – Esther Silex, Sztauwajery

To będzie ostatnie wydarzenie zapowiadające zbliżający się festiwal. Tauron Nowa Muzyka rozpoczyna się już w przyszłym tygodniu. Podczas imprezy usłyszeć będzie można producentkę z Kolonii – Esther Silex. Swój eklektyczny set, łączący style takie jak:  techno, house, disco, funk i afrobeat, zagra od 21. Impreza ma potrwać do 3 w nocy. W jej trakcie sprzedawane będą karnety na TNM w promocyjnej cenie. Wstęp wolny.

Recital Operetkowy, Miejski Dom Kultury „Ligota”

W amfiteatrze w parku Zadole będzie można obejrzeć i posłuchać „Recitalu Operetkowego” w wykonaniu sopranistki Nairy Ayvazyan i tenora Tomasza Białka z Teatru Castello. Wstęp wolny. Początek o godz. 17.

Niedziela

Dzień Ziół, Skansen w Chorzowie

Podczas imprezy odbędą się prelekcje o zdrowotnych walorach ziół m.in. o leczeniu miażdżycy czy cholesterolu. Będzie się można dowiedzieć skąd wywodzi się herbata i w jaki sposób należy ją parzyć. Odbędą się warsztaty „jak wąchać, przetwarzać i rozpoznawać zioła”. Zainteresowani dowiedzą się jakich przypraw należy używać w kuchni i jak zioła wspomagają różnego rodzaju diety. Na scenie wystąpi zespół „Maliniorze”. Impreza odbędzie się w niedzielę w godz. 12-17. Bilety w cenie 7 i 9 zł.

Koncerty promenadowe, Park Kościuszki

„Tango D’Amore” to temat najbliższego Koncertu Promenadowego: Od Bacha do Beatlesów. Wystąpi Artur Gotz z towarzyszeniem zespołu muzycznego w składzie: Dariusz Igielski – instrumenty klawiszowe, akordeon i Łukasz Jerzykowski – gitara basowa. W programie piosenki z Kabaretu Starszych Panów, kompozycje Osieckiej, Grechuty czy Okudżawy. Koncert rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 w Parku Kościuszki. Wstęp wolny.

Park Śląski

Popularyzacja wiedzy o parku, przypomnienie jego historii oraz ukazanie ciekawych miejsc, do których nie zawsze zaglądamy, to główne założenia akcji „Z przewodnikiem po Parku Śląskim”. Najbliższy spacer odbędzie się w niedzielę o godz. 11. Rozpocznie się na Alei Planetarium przy ul. Bytkowskiej. Uczestnicy zwiedzą Górnośląski Park Etnograficzny. Koszt udziału to 3 zł dla dzieci i młodzieży uczącej się oraz 10 zł dla dorosłych. Wymagane są zapisy drogą telefoniczną pod numerami 32 771 99 74 oraz 502 46 38 28 lub mailową: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*