Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W niedzielę w Parku Kościuszki rozpoczynają się koncerty promenadowe. Na początek piosenka międzywojenna.

Redakcja
Jak co tydzień, proponujemy i polecamy najciekawsze wydarzenia weekendu.

Sobota

Salsa pod Palmami na Rynku

Impreza pod palmami i gołym niebem w rytmie gorącej muzyki? To pomysł dla tańczących salsę, bachatę, reggaeton, kizombę czy zoukę lub dla nietańczących jeszcze niczego. Chodzi o to, żeby się dobrze bawić w samym centrum miasta.
Za konsoletą staną DJ Tomas Tuno i DJ Sebas. Będzie też zimne piwo. Wstęp na imprezę jest wolny. Bawimy się w godz. 17 – 22. Komu będzie mało, może się potem przenieść do La Clave (ul. Chorzowska 11) na dalszą imprezę (wstęp 5 zł).

Happy Kids Festival w Wesołym Miasteczku

Tańce i śpiewy na scenie, wyścigi na koniach, a także szczudlarze, kuglarze i clowny to atrakcje festiwalu w Wesołym Miasteczku. Głównym punktem imprezy będą najpierw warsztaty poprowadzone przez Stanisława Karpiela-Bułeckę (godz. 17-18), a później koncert, jaki wokalista zagra z zespołem Future Folk (godz. 20-21:30). W programie także malowanie twarzy i pokazy baniek mydlanych. A ponadto, tworzenie panoramicznej kolorowanki i animowanie Smoka Giganta przez aktorów Teatru Groteska. Impreza potrwa od godz. 12 do 22.

Zawody rolkowe, Pomnik Trudu Górniczego

Po raz piąty w Katowicach przed Pomnikiem Trudu Górniczego spotkają się fani agresywnej jazdy na rolkach. Na przeszkodach skate parku w sobotę od 10 do 17 rywalizować będą zawodnicy z całej Polski. O szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

Kino Kuźnia w Strefie Kultury

W tę sobotę (2 lipca) startuje kolejne miejsce dla kinomanów. Muzeum Śląskie wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatywa zaprasza do Strefy Kultury. Przy dawnej kopalnianej kuźni będą wyświetlane filmy związane z tańcem, muzyką i malarstwem. Jako pierwszy pokazany zostanie nominowany do Oscara film „Pina”. Seanse będą się odbywały co sobotę o 21.30. Repertuar na lipiec można sprawdzić na stronie muzeum lub Facebooku.

Me Myself and I, Kontenery Kultury

Na wyspie na Kanale Regatowym w Parku Śląskim wystąpi zespół Me Myself And I. Wrocławskie trio zasłynęło głównie z wygranej w „Mam talent”, a swoją muzykę tworzą wyłącznie przy pomocy własnych głosów. Sprawnie imitują instrumenty. Łączą elementy beatboxu, scatu i nie tylko. Początek koncertu o 20.30, wstęp wolny.

The Sounds of TNM, Sztauwajery

Na piasku i w świetle lampek będzie można pobujać się m. in. do drum and bassu, dubstepu, hip-hop, house i wielu innych odmian muzyki elektronicznej. Zagra wszechstronny dj i producent –  5cet. Wstęp, jak zwykle, wolny. Początek około 21.

Niedziela

Koncerty promenadowe w Parku Kościuszki

Jak co roku latem w Parku Kościuszki będzie można posłuchać muzyki „od Bacha do Beatlesów”. Cykl wystartuje już w najbliższą niedzielę (3 lipca, godz. 11) koncertem piosenek z 20-lecia międzywojennego. „Umówiłem się z nią w Cafe Fogg” to zestaw kompozycji Petersburskiego, Lenczowskiego i Hemara. 10 lipca będzie „Yiddish Tango”, czyli polskie i żydowskie tanga przedwojennej Warszawy oraz tanga argentyńskie w nowoczesnych aranżacjach. 17 lipca muzyka kameralna na dwa akordeony i klarnet, 24 lipca – Fluent Ensemble, a w ostatnią niedzielę lipca posłuchamy walca wiedeńskiego. Wstęp na koncerty jest wolny.

Cały weekend

Pro Tuning Show na Rynku

Nie bez powodu ta edycja została zatytułowana Premium Selection. W centrum Katowic zaprezentują się tylko najbardziej widowiskowe auta. Dla widzów to okazja do podziwiania najlepiej przerobionych samochodów, a dla kierowców do pochwalenia się swoimi maszynami. O szczegółach piszemy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*