Reklama

Noc Świętojańska w Parku Śląskim, czyli atrakcje po zmroku

Kolejka "Elka" będzie kursować do północy.

K. G.
Noc Świętojańska, najkrótsza w roku noc, zwana Sobótką to okazja do celebrowania nadchodzącego lata w Parku Śląskim. W najbliższą sobotę, specjalną akcję organizują wszystkie obiekty, od Wesołego Miasteczka po Stadion Śląski.

Wesołe Miasteczko

Karuzele, kolejki i pałace strachów będą czekać na gości od godz. 20 aż do północy. To impreza pod nazwą „Wesołe at night”, która cyklicznie odbywa się w Wesołym Miasteczku. Po godz. 22 cena biletów obniży się ze standardowych 45 i 35 zł do 19 zł. Atrakcją wieczoru będzie konkurs fotograficzny „Picture of the night!” powiązany z legendą o kwiecie paproci. Szczegóły na stronie internetowej Wesołego Miasteczka.

ZOO

Śląski Ogród Zoologiczny można zwiedzać od 21 do 1 w nocy. Można będzie zobaczyć zwierzęta, które są aktywne o tej porze i trudno je dostrzec za dnia. Tutaj jednak decyduje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Ze względów bezpieczeństwa, liczba gości została ograniczona do 120 osób. Pierwsza grupa wchodzi o godz. 21, a kolejne co 20 minut. Bilety kosztują 20 zł i można je kupić na podstawie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, których druki dostępne będą w kasie głównej ZOO od godziny 19. Zgłoszenia można również wysłać drogą mailową: [email protected].

Skansen

Szukanie kwiatu paproci, plecenie wianków i puszczenie ich na wodę, skoki przez ogień, a także wróżby z kwiatów i ziół palonych w ogniu to atrakcje, które przygotował Górnośląski Park Etnograficzny. Do tego spektakle: „Dziad i baba” oraz „Płyń wianeczku, płyń”. Plenerowa impreza „Na świętego Jana” potrwa od godz. 17 do 21.

Stadion Śląski

Tutaj powinni pojawić się fani koszykówki. „Nocny Streetball na Śląskim” to wieczorne zawody gry w kosza. Niezbędne są wcześniejsze zapisy, które kończą się w czwartek (mail: [email protected])! Turniej dla grup kobiecych i męskich rozpocznie się w sobotę o godz. 20 i potrwa do 2 w nocy.

Planetarium

„Niebo letnie” to tytuł specjalnego pokazu w Planetarium, który odbędzie się o godz. 20. Wcześniej będzie można zobaczyć: „Niebo nad Śląskiem”, „Z wizytą u Pana Twardowskiego”, „Sąsiedzi Ziemi” i „Planety Olbrzymy”.

Kolejka „Elka”

Będzie dobrym środkiem komunikacji między atrakcjami. Skorzystamy z niej do północy.


Tagi:

Komentarze

 1. Marta 18 czerwca, 2016 at 7:40 pm - Reply

  Niestety opis dotyczący wejścia do zoo całkowicie nie zgadza się z rzeczywistością. Nigdzie nie umieszczona została informacja o tym, że zgłoszenia należy wysłać tylko i wyłącznie pocztą elektroniczną. Ludzie stojący od 18 w kolejce po wspomniany wyżej formularz mocno się rozczarowali gdy okazało się że miejsc już nie ma i nikt nie poinformował o tym oficjalnie. To jest jakaś jedna wielka pomyłka.

  • Żyrafa z Zoo 18 czerwca, 2016 at 8:43 pm Reply

   jutro zobaczysz w gazetach zdjęcia z opisem jak to ludzie kochają zoo i potrafią stać godzinami, żeby tylko zobaczyć hipcia, który z reguły wtedy idzie na dno tej zabrudzonej wody. Gdybyś jednak nie wiedziała, to stanie w kolejkach jest tutaj „kultowe”. Tak samo jest z biletami na co lepsze koncerty.

 2. Żyrafa z Zoo 16 czerwca, 2016 at 5:39 pm - Reply

  Rzeczywiście moc atrakcji, to samo co na co dzień tyle, że do północy. Najbardziej cieszy obniżona cena do Wesołego. Zwykle 45zł? Uff, już kręci mi się w głowie, jak na karuzeli. Takie ceny to iście diabelski młyn. Jest zabawa, nie ma co.

Dodaj komentarz

*
*