Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ostatnie dwa dni długiego weekendu można spędzić na darmowych koncertach w NOSPR lub w Parku Śląskim. W tym drugim odbywają się dwa małe festiwale. Będzie kolorowo i smacznie. W centrum Katowic można z kolei odwiedzić Jarmark Staroci. Zapraszamy do przeglądu nadchodzących wydarzeń.

Sobota

Dzień otwarty w NOSPR

Muzyczne atrakcje z okazji dnia otwartego rozpoczną się o godzinie 11. Na scenie sali koncertowej zagra orkiestra dęta „Katowice”. Później będzie można wejść na tę samą scenę, żeby zrobić sobie zdjęcie. Z kolei w sali kameralnej odbędzie się projekcja pierwszego długometrażowego filmu animowanego pt. „Przygody Księcia Ahmeda” z 1926 roku. Ścieżkę dźwiękową zagra na żywo zespół Lód 9. Nieco później zobaczyć będzie można ostatni film Andrzeja Wajdy pt. „Powidoki”. Przed pokazem spotkanie z twórcami filmu. Na zakończenie koncert tango w wykonaniu Old Breakout & Andrysek Tango Ensemble. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowy program TUTAJ.

Wakacyjna wymiana książkowa, Bookszpan

To kolejna wymiana zorganizowana w księgarni w siedzibie NOSPR. Zasady są proste. Każdy uczestnik może wynieść tyle książek ile przyniósł na wymianę. Nie mogą to być podręczniki czy poradniki. Musi to być beletrystyka dla dzieci i młodzieży. Wymiana wakacyjna będzie trwała od 10 do 14. Więcej TUTAJ.

Festiwal Kolorów, Park Śląski

Podczas imprezy będzie można rzucać w siebie kolorowym proszkiem i tańczyć ile sił. Objazdowe wydarzenie w najbliższy weekend dotrze na Śląsk. Udział może wziąć każdy, niezależnie od wieku. Więcej TUTAJ.

Otwarcie klubu Centrum, ul. Jagiellońska 17a

Był Gugalander, a później krótko klub Prokultura. Teraz w tym miejscu otwiera się kolejny lokal, pod nazwą Centrum. Podczas imprezy otwierającej wystąpi artysta, który jest znany międzynarodowej publiczności. Sascha Funke grywał w wielu klubach w Berlinie i nie tylko. Ma za sobą również kilka udanych albumów. Podczas wydarzenia zagra również bios i MKO. Bilety kosztują 30 zł. Więcej TUTAJ.

Niedziela

Niedziela Handlowa, KATO ZWEI

Będzie można kupić ubrania, książki, sprzęt elektroniczny, meble, rowery i wszystko to, czego inni postanowili się pozbyć. Stoiska na tarasie Spodka to nie wszystko. Będzie też muzyka, a dla dzieci gry i zabawy. Udział w imprezie jest bezpłatny. Wydarzenie obędzie się w godzinach 12-20. Więcej TUTAJ.

Cały weekend

Jarmark Staroci

Rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Jarmark to okazja do kupienia unikatowych i oryginalnych rzeczy. Więcej TUTAJ.

XXI Dni Szopienic

Najpierw przemarsz i występ orkiestry na ulicach dzielnicy, a następnie koncerty. Wystąpi m.in. wokalista Piotra Rubika. W Parku Olimpijczyków będzie dużo atrakcji dla całej rodziny. To w sobotę, a w niedzielę widowisko z okazji 95. rocznicy powrotu Górnego Śląska do Polski. Więcej TUTAJ.

Food Park Festiwal, Park Śląski

W piątek przy Hali Kapelusz zaparkowało prawie 30 food trucków z całej Polski. Zlot potrwa do końca weekendu. Jedzenie będzie serwowane od 12 do północy w sobotę i od 12 do 20 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*