Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W niedzielę w Parku Kościuszki będzie można posłuchać kolejnego Koncertu Promenadowego.

K. G.
Gdzie i jak warto spędzić ostatni weekend lipca? Podpowiadamy.

Sobota

Park Śląski

Uczestnicy „Śniadania na trawie” zaczynają właśnie od śniadania i zostają do podwieczorka. Impreza rozpoczyna się bowiem o godz. 10 i trwa nawet do 16. W każdą sobotę miłośnicy posiłków na świeżym powietrzu mogą w gronie przyjaciół spędzić czas w Rosarium na terenie Parku Śląskiego.

Przed Śniadaniem na trawie, też w Rosarium, można poćwiczyć jogę. Zajęcia są dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania. Trzeba mieć ze sobą tylko koc lub matę. Początek o godz. 9.

Turniej Siatkówki Plażowej odbędzie się w sobotę o godz. 10 w Kontenerach Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem [email protected]. Warto zostać w Kontenerach do godz. 20:30. Wtedy rozpocznie się koncert Lilly Hates Roses. To duet grający indie pop, który wystąpił na takich festiwalach jak Opener czy Spring Break.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

„Cinema Paradiso”, film w reżyserii Giuseppe Tornatore z 1988 roku zobaczą uczestnicy plenerowego Kina Kuźnia. To klasyk kina, który pewnie wiele osób już widziało. Mały Toto, zauroczony kinem, spędza w nim cały czas wolny i zaprzyjaźnia się z operatorem. Po latach sam zostaje reżyserem, a ten film to jego powrót w czasy dzieciństwa. Dzieło nagrodzono Oscarem w kategorii „najlepszy film zagraniczny”. Zobaczymy go o godz. 21:30 przy dawnej kopalnianej kuźni. Wstęp jest wolny.

W programie na sierpień znalazły się takie obrazy jak: „Szukając Vivian Maier” (6 sierpnia), „Mój Nikifor” (13 sierpnia) i projekcja niespodzianka (27 sierpnia).

Niedziela

Mary Komasa, Sztauwajery

Mary Komasa to polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i instrumentalistka, aktualnie mieszkająca w Berlinie. Niedawno świat muzyczny dużo i głośno mówił o teledysku do utworu „Lost me”. Wystąpiła w nim naga Anja Rubik, która prywatnie przyjaźni się z Komasą. Artystka jest też siostrą Jana Komasy, reżysera takich filmów jak „Sala Samobójców” czy „Miasto 44”. Sama w twórczości muzycznej także inspiruje się filmem. Klubowy koncert Mary Komasy odbędzie się w niedzielę o godz. 21 w Sztauwajerach. Wstęp wolny.

Mary Komasa wystąpi w ramach The Sounds of TNM. Właściwy festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się 18-21 sierpnia w Katowicach.

Dzień młynarstwa, Skansen

Tematem tej plenerowej imprezy będzie dawne młynarstwo. Chętni zwiedzą młyny znajdujące się na terenie muzeum, poznają ich pracę i różnice między nimi. W programie pokazy pracy młocarni, mielenie ziarna w żarnach,  przesiewanie mąki przez sita. A do tego wypiek chleba w piecu chlebowym i prezentacja różnych rodzajów mąk. Impreza „Mielenie w Skansenie” potrwa w godz. 13-16.

Koncerty Promenadowe, Park Kościuszki

W królestwie walca wiedeńskiego to ostatni z Koncertów Promenadowych. Zespół Artes Duo wystąpi w składzie: Małgorzata Janaszek na wiolonczeli i Andrzej Janaszek na fortepianie. Usłyszymy kompozycje, m.in.: J. Straussa, F. Lehára, E. Kálmána, V. Montiego. Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 11 w Parku Kościuszki. Wstęp wolny.

Cały weekend

Letni Ogród Teatralny, Plac Sejmu Śląskiego

„Z twoją córką? Nigdy!” to spektakl Wrocławskiego Teatru Komedia. Sztuka wykorzystuje klasyczną formułę komedii pomyłek, przede wszystkim emocjonalno-uczuciowych, ale i sytuacyjnych. Dwa zaprzyjaźnione małżeństwa przeżywają kryzys wieku średniego. Koukolikowie wyjeżdżają w drugą podróż poślubną, powierzając swoim przyjaciołom, Szimandlom, opiekę nad nastoletnią córką.

Spektakl odbędzie się w sobotę o godz. 21 w podcieniach Miasta Ogrodów (dawne Centrum Kultury Katowice). Bilety kosztują 15 zł.

A w niedzielę coś dla młodszych widzów. Chorzowski Teatr Moich Marzeń wystawi „O Kocie w butach przy wesołych nutach”. Spektakl zacznie się o godz. 15. Wstęp jest wolny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*