Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Na katowickim Rynku przez cały weekend będzie trwał "Festiwal miodu".

Redakcja
Wraz z końcem ładnej pogody, kończą się wydarzenia plenerowe. Jedyne propozycje dla odważnych to biegi w Parku Śląskim i na Zadolu. Co jeszcze dzieje się w ten weekend w Katowicach i okolicy? Jak zawsze, podpowiadamy gdzie się wybrać.

Sobota

Bieg(z)Usiem, Park Śląski

Uczestnicy przebiegną symboliczny dystans 4,8 km z okazji 48. urodzin Uniwersytetu Śląskiego. Trasa została dostosowana do udziału osób niepełnosprawnych i amatorów nordic walking. Start o godzinie 11 przy hali “Kapelusz”.

Żeby wziąć udział w biegu, trzeba się zarejestrować i wpłacić 10 złotych. Rejestracja internetowa została już zamknięta, ale będzie można to zrobić w jeszcze w sobotę na miejscu wydarzenia w godzinach od 8:30 do 10:30. Uczestnicy wystartują w 9 kategoriach. Pierwsze trzy osoby w każdej z nich zostaną nagrodzone. Więcej informacji na stronie organizatora.

Akcja profilaktyczna “Zdążyć przed rakiem”, Park Zadole

Impreza rodzinna w Parku Zadole ma na celu zwrócenie uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na raka piersi wśród młodych kobiet. Towarzyszyć będzie jej bieg pod tym samym hasłem. Oprócz tego, uczestnicy będą mogli zasięgnąć porad specjalistów z zakresu chorób nowotworowych piersi oraz wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m.in. Joanna Jabłczyńska i Ewa Wachowicz. Imprezę zakończy występ zespołu Feel.

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

Koncert Feel na dziesięciolecie zespołu, Miasto Ogrodów

Zespół świętuje swoje urodziny w sali koncertowej instytucji Katowice Miasto-Ogrodów. Największe przeboje Feel zagra z kwartetem smyczkowym Silesian Art Collective. Oprócz koncertu, zespół szykuje dla fanów płytę ze swoimi największymi przebojami. Bilety wciąż są dostępne. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Urodziny Supersamu

W ten weekend urodziny obchodzi Dom Handlowy Supersam. Z tej okazji sklep przygotował loterię, w której do wygrania jest samochód. Będą też rabaty, tort urodzinowy i występ Cleo z tancerkami. O szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

Cały weekend

Trzy wystawy na inaugurację roku akademickiego, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Raciborska 50 i Rondo Sztuki

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki trzema wystawami. Pierwsza z nich, Akademia Plakatu, odwołuje się do początków katowickiej ASP, kiedy to funkcjonowała ona jako zamiejscowy Wydział Grafiki Propagandowej krakowskiej ASP. Na wystawie można obejrzeć 100 plakatów 100 różnych twórców związanych z katowicką uczelnią. Wystawę znajduje się w budynku ASP na Raciborskiej 50.

Dwie pozostałe wystawy związane są z prof. Jackiem Rykałą, obchodzącym 40-lecie pracy na katowickiej akademii, obecnie prowadzącym Pracownię Malarstwa. “Pracownia przyborów podróżnych” to prezentacja obrazów artysty. “Pracownia prof. Jacka Rykały 2016” przedstawia wybrane przez profesora obrazy jego studentów z roku akademickiego 2015/2016. Obie wystawy znajdują się w katowickim Rondzie Sztuki.

Weekend Dance, Silesia City Center

W sobotę i niedzielę w godzinach 13.00-18.00 w centrum handlowym odbywać będą się pokazy i warsztaty taneczne. Gościem specjalnym będzie Mateusz Sobecko, zwycięzca 8 edycji programu You Can Dance.

Pomaganie przez oddawanie, Centrum Handlowe 3 Stawy

Przez cały weekend w centrum handlowym będzie można oddać używane ubrania. W zamian klienci dostaną karty zakupowe. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Festiwal miodu, Rynek

Przez cały weekend na katowickim Rynku będzie można kupić miód i wyroby z nim związane oraz posłuchać ciekawostek związanych z pracę pszczół. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*