Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Dzień Kobiet już za nami, ale panie wciąż świętują – wiele wydarzeń w ten weekend przygotowano właśnie dla nich. Wszyscy za to mogą skorzystać z bezpłatnych badań w ramach Śląskiego Dnia Zdrowia w MCK. Dla zdrowia będzie można też wziąć udział w Biegu Wiosennym w Parku Śląskim.

Sobota

Śląski Dzień Zdrowia, MCK

Od godz. 11 do 17 w MCK będzie można skorzystać z darmowych badań, wysłuchać wykładów na temat zdrowego trybu życia i wziąć udział w zajęciach sportowych. Wstęp wolny. Więcej informacji TUTAJ.

„Od Operetki do Piosenki”, MDK Koszutka, filia Dąb

Podczas koncertu będzie można wysłuchać znanych melodii z operetek i musicali. Wykona je Jan Maria Dyga – solista Operetki Śląskiej i aktor Teatru Nowego w Zabrzu przy akompaniamencie Krystyny Stryi. Początek o godz. 17. Wstęp wolny.

Koncert „Muzyczne diamenty” na Dzień Kobiet, MDK „Bogucice-Zawodzie”

Wystąpią Laureaci Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży „Muzyczne Diamenty”. Artyści wykonają przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wernisaż wystawy prac Sławomira Kaczora pt. „W rytmie światła”. Początek o godz. 17 w MDK „Bogucice-Zawodzie” przy ul. Markiefki 44a. Bilety kosztują 2 złote.

Przegląd Filmów Krótkometrażowych, MDK „Szopienice-Giszowiec”

Podczas przeglądu będzie można zobaczyć kilkanaście produkcji lokalnych grup filmowych, m.in. działającej przy MDK grupy Bauer Entertainment. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z twórcami i podzielić się swoimi doświadczeniami. Będzie też możliwość nawiązania współpracy przy kolejnych projektach filmowych. Początek o godz. 18 w MDK „Szopienice-Giszowiec” przy ul. Hallera 28.

Niedziela

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim, Park Śląski

Pierwszy bieg z cyklu Parkowa Korona Biegów. Zawodnicy pokonają dystans 10 kilometrów. Start o godz. 11 przed Halą „Kapelusz”. Zapisy przyjmowane są jeszcze 10 i 11 września w biurze zawodów w Gołębniku. Zgłaszać można się w godzinach 16.00-19.00 (piątek) i 12.00-18.00 (sobota). Opłata startowa wynosi 60 złotych. Więcej informacji na stronie organizatora.

Babski Targ Vol. 2, Galeria Szyb Wilson

Moda, biżuteria, kosmetyki i desing, czyli wszystko, czego potrzebują kobiety. Podczas Babskiego Targu będzie można skorzystać też z porad dietetyków lub wziąć udział w wymianie niepotrzebnych już ubrań. Wstęp wolny, początek o godz. 12. Więcej informacji TUTAJ.

Wege Festiwal, Galeria Szyb Wilson

Zamiast mięsa – soja, zamiast cukru – stewia i ksylitol. To będzie wegetariańska, wegańska i bezglutenowa uczta. Na gości będą czekały stoiska nie tylko z jedzeniem, ale również z ubraniami i kosmetykami. Ma być zdrowo i naturalnie. to już druga edycja festiwali. Więcej informacji TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*