Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Ostatni weekend sierpnia będzie ciepły, ale trzeba się też liczyć z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Wśród zaplanowanych na sobotę i niedzielę imprez są te taneczne, muzyczne i kulinarne. Poniżej nacz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Muzyczne Pożegnanie Lata w Giszowieckim Parku

W programie m.in. plener malarski, pokazy tańca, animacje i spektakle dla dzieci oraz koncerty. Wystąpią: Garus&Grzyb Band, Joanna Dolata, Pavlo Ilnytskyy, Wojtek Szumański Trio. Wszystko zakończy ognisto-świetlny pokaz. Poza tym na terenie imprezy powstanie mini wesołe miasteczko i strefa gastronomiczna. Wstęp jest wolny. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do ok. 22.00. Więcej TUTAJ.

Potańcówka przed Teatrem Śląskim

To już ostatnia okazja do potańczenia na placu przed Teatrem Śląskim. Kończy się lato, więc kończą się potańcówki. Tym razem impreza w rytmie rock’n’rolla. Od godziny 20.00 będzie można potańczyć do hitów puszczanych przez dj’a. Dookoła parkietu staną leżaki, więc uczestnicy będą mieli okazję odpocząć pomiędzy piosenkami. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Andrea Bocelli na Stadionie Śląskim

Uznawany za jedną ze współczesnych ikon muzyki Andrea Bocelli zaśpiewa na Stadionie Śląskim w swoje największe przeboje. Artysta wymieniany jest w jednym szeregu z największymi gwiazdami muzyki, bez podziału na style i gatunki. O jego popularności świadczą wypełnione po brzegi stadiony. Występu w Chorzowie posłucha na żywo około 40 tys. osób. Koncert włoskiego tenora rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie od 325 zł nadal są dostępne TUTAJ. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

“Piknik dla dzieci”, Plac zabaw przy ul. Bohdanowicza w Murckach

Piknik odbędzie się w godz. 11-16. Wśród atrakcji:
– dmuchaniec,
– wozy Straży pożarnej, Policji i Pogotowia,
– występ grupy tanecznej,
– pokaz karate,
– konkursy sportowe z nagrodami,
– mecz piłki nożnej,
– hokejowe przedszkole,
– zabawy z językiem angielskim,
– bańki mydlane
Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

NIEDZIELA

Taneczne zakończenie wakacji na Stargańcu

Przeżywający prawdziwe oblężenie Starganiec może być w ten weekend jeszcze bardziej zatłoczony. W niedzielę odbędzie się tu taneczna impreza. Organizatorzy, miasto i szkoła tańca La Clave, przygotowali wiele atrakcji. Oprócz potańcówek w rytm muzyki hawajskiej, kubańskiej i dominikańskiej, zaplanowano naukę tańca. Będą też dmuchańce, eurobungee, tatuaże z henny, warsztaty robienia biżuterii i inne animacje dla najmłodszych. O godz. 20.00 odbędzie się pokaz tańca z ogniem. Dla chętnych potańcówka będzie trwała dłużej, już po oficjalnym zakończeniu imprezy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ. Na Starganiec można dojechać z centrów przesiadkowych. Szczegóły TUTAJ.

W chałupie zielarki, Muzeum Górnośląski park Etnograficzny w Chorzowie

Kolejny etnospacer w chorzowskim skansenie. Przewodnik pokaże gościom zakamarki na co dzień niedostępne i opowie o ziołach. Poza tym zaplanowano wspólne tworzenie zielników oraz quiz dla najmłodszych. Uczestnicy dowiedzą się do czego w medycynie służyły poszczególne zioła, w jaki sposób przyrządzano leki, wywary, wyciągi, nalewki czy maści. Koszt uczestnictwa to 25 zł od osoby. Specjalne bilety można zakupić TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona.

CAŁY WEEKEND

Wege Festiwal Silesia na placu przed Galerią Katowicką

Wiele smaków do spróbowania w jednym miejscu. Przez cały weekend na placu przed Galerią Katowicką będą rozstawione stoiska z wegetariańskim i wegańskim jedzeniem. W ofercie m.in. falafele, hummusy i wege burgery, zupy, desery, ciasta, ciasteczka. Poza tym moda, kosmetyki i akcesoria do domu. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11.00-21.00 zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*