Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie weekend ze zmienną pogodą. Zwłaszcza w sobotę trzeba się przygotować na trochę słońca i trochę deszczu. W niedzielę ma już być bardzo słonecznie i ciepło, do 25 stopni Celsjusza. Jak co tydzień przygotowaliśmy przegląd ciekawych wydarzeń weekendu. Ty m razem zdominują go imprezy z okazji Dnia Dziecka.

SOBOTA

Dzień Dziecka z Utopkiem z Mlecznej, Plac zabaw ul. Zaopusta

Rada Dzielnicy Podlesie i Miejski Dom Kultury “Południe” zapraszają na świętowanie Dnia Dziecka. Na najmłodszych, ale nie tylko na nich, w godz. 15-18 czeka wiele atrakcji. Będą animacje, prezentacja teatrzyku obrazkowego “Śląskie Straszki”, konkursy, quizy, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, planszówki i rurki konstrukcyjne. Dodatkowo powstanie strefa zabaw dla gości z Ukrainy. Będzie też “sadzonkarnia”. Wstęp wolny.

Dni i Wełnowca i Józefowca, Amfiteatr przy MDK “Koszutka”, filia Dąb (ul. Krzyżowa 1)

Impreza rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do 21. W programie m.in. występy artystyczne i pokazy zapaśnicze. Więcej TUTAJ.

Koncert chóru Modus Vivendi, pomnik Stanisława Moniuszki na pl. Miarki

Z okazji 150. rocznicy śmierci wybitnego kompozytora w samo południe zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem na pl. Miarki. Przy okazji odbędzie się koncert chóru Modus Vivendi.

NIEDZIELA

3 Tauron Biegnij dla Aniołów, Park Kościuszki

Około pół tysiąca małych i większych biegaczy wyruszy w trasę w Parku Kościuszki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od biegów dziecięcych – dla przedszkolaków, dzieci młodszych i starszych. O 11 rozpocznie się bieg główny na 5 kilometrów. Podczas imprezy odbędzie się także piknik z okazji Dnia Dziecka, na którym znajdą się m.in. tor przeszkód, gigantyczne bańki, dmuchana gąsienica, warsztaty z robienia przypinek i magnesów, wata cukrowa i lody. Piknik odbędzie się w godz. 10-15.

Start, meta i piknik będą znajdować się przy pomniku Tadeusza Kościuszki.

Całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich pakietów startowych przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym Domu Aniołów Stróżów ze Śląska i Zagłębia. Zapisy na biegi już się zakończyły.

Tauron Biegnij dla Aniołów, 5 czerwca godz. 10:00 – 15:00, Park Kościuszki w Katowicach

Bieg główny, 5 km start godz. 11:00

Bieg dla dzieci młodszych 600 m, start godz. 10:00

Bieg dla dzieci starszych 850 m, start godz. 10:20

Bieg przedszkolaka, 200 m, start godz. 10:40

Finał X Tygodnia Dziecka, Górka Środulska (Sosnowiec)

W niedzielę na Górce Środulskiej każdy będzie mógł zobaczyć jak wyglądała bitwa sprzed 215 lat, która odbyła się na zagłębiowskich ziemiach. W widowisku weźmie udział 100 rekonstruktorów w historycznych mundurach, w tym kawalerzyści i artylerzyści oraz sam Napoleon.

Początek wydarzenia o godz. 14.00. Górka Środulska zamieni się tego dnia w dmuchany plac zabaw. Na najmłodszych będą czekać m.in.:  dmuchane zamki i wioska smerfów.

Wśród atrakcji także symulatory, animacje, mecz w dmuchanych kulach, zawody sportowe, kartki urodzinowe, ogromne bańki mydlane, klocki konstrukcyjne, czekoladowe warsztaty, modelowanie balonów,  tatuaże, pokazy psów policyjnych, cyrkowe warsztaty, ramki na zdjęcia, filmowy popcorn, tatuaże, tort-niespodzianka. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

O godz. 15.30 przyjdzie czas na Wielką Zagłębiowską Lekcję Historii. Główną atrakcją będzie rekonstrukcja walk z Prusakami w latach 1806-1807 z czasów epoki napoleońskiej.

Dzień Dziecka na rynku od A do Z, Rynek

W niedzielę w centrum Katowic odbędzie się finałowa impreza tegorocznych obchodów Dnia Dziecka. W programie m.in. spotkanie z ulubionymi bohaterami bajek, filmów i komiksów, wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych, strefa zabaw z nagrodami, zawody sportowe, konkurs karaoke, fotobudka pokazy baniek mydlanych.
Impreza potrwa od godziny 11 do 15. Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Dzień Dziecka i Memoriał im. Janusza Kusocińskiego, Stadion Śląski

Impreza z okazji Dnia Dziecka rozpocznie się o godz. 11:30. W specjalnym miasteczku znajdą się m.in. strefa dmuchańców, euro-bungee, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, tor przeszkód oraz malowanie twarzy. Na stanowiskach wielu wystawców przewidziano zajęcia dla dzieci i młodzieży. Będą to m.in. lekcje baletu, zabawy i gry przyrodnicze, a także stanowisko MikroKosmos, gdzie będzie można odkryć tajemnice kinematografii. Dla starszych organizatorzy przygotowali strefę wirtualnej rzeczywistości, w której po założeniu gogli będzie można przejść się deską strachu, przetestować umiejętności strzeleckie czy wspiąć się na góry. Wstęp i atrakcje dla dzieci będą bezpłatne. Wejście będzie możliwe bramami 3, 4 oraz 5.

Tego samego dnia od 14:45 na arenie głównej Stadionu Śląskiego będzie można kibicować lekkoatletom biorącym udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego. Będzie można zobaczyć w akcji m.in. Anitę Włodarczyk, Ewę Swobodę, Justynę Święty-Ersetic czy Pawła Fajdka.

Wstęp na memoriał jest bezpłatny.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków, Katowicki Park Leśny

Rozpoczął się w piątek i potrwa cały weekend – kolejny w tym roku zlot food trucków. W sobotę gastrowozy będą czynne w godz. 12-21, a w niedzielę od 12 do 20. Organizatorzy zapowiadają nie tylko dobre jedzenie i picie, ale też muzykę, konkursy z nagrodami, dmuchańce i inne atrakcje dla dzieci. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*