Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Zdjęcie archiwalne.

Łukasz Kądziołka
To będzie słoneczny i w miarę ciepły weekend. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, temperatura maksymalna wyniesie 20 stopni Celsjusza. Na wieczorne wydarzenia na świeżym powietrzu warto się cieplej ubrać, bo wieczory są już zimne. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń. Miłej zabawy.

SOBOTA

Industriada

350 wydarzeń, w tym większość bezpłatnych i niewymagających wcześniejszej rejestracji. Pełny program Industriady jest bardzo bogaty. Spośród wszystkich miast, w których odbywa się święto Szlaku Zabytków Techniki, najwięcej atrakcji będzie w Katowicach. Fabryka Porcelany, Muzeum Śląskie, Nikiszowiec, Szyb Wilson, Browar Mokrskich, Walcownia i Giszowiec. Wszędzie tam w sobotę będzie się dużo działo. Więcej o programie Industriady w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

Złombol 2022

W 16. edycji wielkiej samochodowej wyprawy przez Europę weźmie udział 950 załóg. Tym razem celem jest Albania. W zależności od wybranej trasy uczestnicy przejadą przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Kosowo, Macedonię lub Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację, Czarnogórę. Start odbędzie się przy Stadionie Śląskim o godz. 12.00. Złombol dotrze na albańskie wybrzeże 6 września. Więcej TUTAJ.

Koncert Mariusza Goliego, filia nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej

Z okazji Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w bibliotece na os. Tysiąclecia wystąpi Mariusz Goli, gitarzysta i kompozytor, a przede wszystkim artysta uliczny znany mieszkańcom Katowic. Artysta zaprezentuje najpiękniejsze ballady. Koncert rozpocznie się o godz. 13.30 i będzie zwieńczeniem jedenastej edycji ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Kato Jazz Night

Jazzowa noc w centrum Katowic. Na ul. Dworcowej odbędzie się impreza Kato Jazz Night. W trakcie koncertu wystąpią: Beata Przybytek, Aga Zaryan i  Myrczek & Tomaszewski, którzy zagrają utwory Herbiego Hancocka wraz z Tomkiem Machańskim. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.30. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Święto Dzielnicy Zawodzie

W ogrodzie MDK Zawodzie odbędzie się święto dzielnicy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 spektaklem familijnym Teatru Gry i Ludzie pod tytułem „Opowieści Wagantów” Po nim, około godziny 15.40, aktorzy poprowadzą warsztaty lalkarskie. W programie muzycznym wystąpią akordeonista Stanisława Wodnicki, „Zawodzianki”, a na koniec zagra zespół Blues Junkers. Udział w imprezie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Żarciowozy w Parku Śląskim

Wozy z żarciem zaparkują na cały weekend przy hali „Kapelusz”. Do wyboru będzie m.in. kuchnia gruzińska, tex-mex, węgierskie przysmaki czy foodtruckowe klasyki. Poza tym organizatorzy przygotowali dmuchańce dla dzieci i konkursy z nagrodami. Food trucki będą czynne w sobotę i niedzielę w godzinach 12.00-20.00. Więcej TUTAJ.

Jarmark na 157. urodziny Katowic, Rynek

Zbliżają się urodziny miasta. Pierwszym wydarzeniem z okazji obchodów będzie jarmark na Rynku. Będzie można tu kupić m.in. indyjskie herbaty, tureckie kawy, holenderskie sery, włoskie i węgierskie wędliny czy gruzińskie wina. Na stoiskach nie zabraknie polskich produktów regionalnych – będą miody, tłoczone naturalną metodą oleje, pierniki i rzemieślnicze krówki. W strefie gastronomicznej natomiast będzie można spróbować grillowanych serów górskich, belgijskich frytek, a także węgierskiego kołacza czy owoców w czekoladzie. Dodatkowe atrakcje przygotowano dla dzieci, które skorzystają z karuzeli i przejadą się kolejką. Poza tym w pierwszy weekend na jarmarku odbędzie się  Śląski Festiwal Piwa, w trakcie którego będzie można spróbować piw z 10 browarów.

Stoiska będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–19.00, w soboty i niedziele do godz. 22.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*