Reklama

Warsztaty, koncerty i kino. Dzisiaj otwarcie Dobrego Klimatu na Rynku

Fot. Radosław Kaźmierczak.

Redakcja
Ekologiczne wydarzenia w nowym pawilonie na katowickim Rynku. „Dobry Klimat”  to zapowiedź grudniowego szczytu klimatycznego. Będą się w nim odbywały warsztaty, wykłady, a także koncerty i pokazy filmowe. Pierwsze atrakcje już dzisiaj.

Szeroko komentowany jeszcze przed uruchomieniem pawilon otworzy się dzisiaj na katowickim Rynku. Wiadomo już jakie wydarzenia będą towarzyszyły weekendowi otwarcia. Dzisiaj, o godzinie 13, rozpoczną się pierwsze warsztaty. Przez cały dzień dzieci zrobią organizery na biurko z rolek i tektur. Następnie nauczą się jak zrobić proste animacje wykorzystując plastikowe kubki. O 14.45 w pawilonie zagra Kapela Fedaków. Dzisiejsze wydarzenia zakończy wykład pt. „Czy dobre czasy się skończyły?”, który wygłosi prof. dr hab. Piotr Skubała z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. W weekend również zaplanowano sporo wydarzeń. Będą warsztaty odzieżowe, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak przerabiać swoje ubrania zamiast kupować nowe. Będą wykłady o architekturze i ekologicznych sposobach budowania. Tematem pokazów filmowych będzie globalne ocieplenie i szansa na przetrwanie człowieka po katastrofach ekologicznych. Wszystkie seanse będą poprzedzone prelekcją i połączone z dyskusją. Szczegółowy program weekendu otwarcia można znaleźć TUTAJ.

Pawilon „Dobry Klimat” będzie działał przez następne 16 tygodni. Każdy dzień tygodnia to inne wydarzenia. W poniedziałki odbywać się będą spotkania z autorami książek lub skoncentrowane wokół książek. Wtorki to spotkania z naukowcami, którzy zajmują się przyrodą i ekologią. W środy zaplanowano muzyczne atrakcje takie jak koncerty, warsztaty z tworzenia instrumentów czy głosowe. W czwartki odbywać się będą projekcje filmowe dotyczące przyszłości człowieka i Ziemi. Natomiast co tydzień, od piątku do niedzieli, chętni będą mogli wziąć udział w ekologicznych warsztatach. Wszystkie wydarzenia w Dobrym Klimacie będą bezpłatne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*