Reklama

Wandale zniszczyli część mikroogródka przy Rynku

Łukasz Kądziołka
Tylko kilka dni mieszkańcy i goście mogli cieszyć się najnowszą realizacją Zakładu Zieleni Miejskiej, czyli mikroogródkiem przy Rynku. W weekend nieznany sprawca lub sprawcy zniszczyli jeden z mebli, który go tworzył. Nie wiadomo jeszcze czy będzie go można naprawić. Niewykluczone, że ogródek zostanie przeniesiony w inne miejsce.
bty

We wtorek pracownicy ZZM urządzili niewielki ogródek przy Rynku, tuż obok byłej siedziby Muzeum Śląskiego i tuż nad Rawą, która w tym miejscu wypływa spod płyty Rynku. W donicach posadzone zostały rośliny, a między nimi stanęły meble miejskie – stolik, huśtawka i siedziska. Meble w miniogródku wykonane są z lawy wulkanicznej i miały być “wandaloodporne”. Jednak stolik przetrwał tylko kilka dni. Najprawdopodobniej w nocy z piątku na sobotę został zniszczony. Ktoś musiał włożyć sporo siły, żeby złamać go na pół. Jak poinformowało nas biuro prasowe urzędu miasta Katowice, nagrania z monitoringu zostały przeanalizowane. Problem w tym, że żadna kamera nie nagrała momentu dewastacji. Dlatego po raz kolejny wandale najprawdopodobniej zostaną bezkarni. Sam stolik być może już nie wróci na swoje miejsce. Na razie został zabrany do ZZM.

Jeszcze nie kontaktowaliśmy się z producentem i nie wiemy czy stolik zostanie naprawiony. Nawet jeśli, to raczej nie wróci już w to miejsce. Poważnie zastanawiamy się nad przeniesieniem całej instalacji w innej miejsce, np. do jednej z dzielnic, które może nie cieszą się dobrą sławą, ale przynajmniej ludzie nie dewastują tam rzeczy, które dla nich robimy – mówi Magdalena Biela, zastępca dyrektora ZZM w Katowicach.

Przygotowanie ogródka kosztowało około 20 tys. zł, z czego zdecydowaną większość kosztów pochłonął zakup mebli.


Tagi:

Komentarze

  1. Olo 15 sierpnia, 2018 at 9:42 am - Reply

    A gdzie była i jest straż miejska co ?????????

  2. KrupaWstydu 13 sierpnia, 2018 at 12:55 pm - Reply

    Niemożliwe! Krupowaty tak się chwali monitoringiem i co i lipa. Tak jak prezydent.

  3. a 13 sierpnia, 2018 at 11:31 am - Reply

    kolejny raz swietny monitoring w natarciu, brawo Krupa

Dodaj komentarz

*
*