Reklama

Walentynkowy bieg dla zakochanych w Parku Śląskim

Tak bawili się uczestnicy zeszłorocznych Parkowych Hercklekotów

Szymon Kosek
Na tej walentynkowej imprezie nie będzie świec ani kwiatów. Będzie za to bieg. Swój udział w III Parkowych Hercklekotach można zgłaszać jeszcze do 29 stycznia.

Impreza odbędzie się 12 lutego w Parku Śląskim o godz. 12.00. Mogą w niej wziąć udział biegacze, a także miłośnicy Nordic Walking. Dystans, jaki będzie trzeba pokonać, to 6,5 km. Uczestnicy rozpoczną bieg przed Stadionem Śląskim, a zakończą przy bieżni stadionu lekkoatletycznego. Część trasy będzie wiodła śladem dawnej kolejki wąskotorowej. W biegu mogą wystartować także dzieci, które spróbują swoich sił na dystansach 200, 400 i 800 metrów. Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody.

Podczas III Parkowych Hercklekotów będzie można wziąć udział w zbiórce pieniężnej na rzecz szesnastoletniej Wiktorii Gruszki, zmagającej się z rzadką chorobą Moya-Moya.

Zapisy  potrwają do 29 stycznia lub do wyczerpania limitu (tylko dorośli, limit to 1000 osób) na stronie organizatora. Opłata startowa to 40 złotych.  Na razie zgłosiło się 965 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*