Reklama

W zamian za zużyty sprzęt elektroniczny będzie można dostać sadzonki drzew

Redakcja
Będą zabawy i gry terenowe, eksperymenty naukowe, quizy z nagrodami i tworzenie budek dla ptaków, a elektrośmieci będzie można wymieniać na sadzonki drzew. Poza tym występy kabaretu i koncert zespołu Beltaine. Tak zapowiada się piknik Ekoodpowiedzialnie, który w sobotę odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów.

Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła setki osób. W tym roku atrakcji ma być jeszcze więcej. W programie są głównie te dla dzieci, ale dorośli też powinni znaleźć dla siebie coś ciekawego. Na stoiskach Lasów Państwowych będzie można dowiedzieć się jaka jest rola pszczół w ekosystemie i jakie rośliny można znaleźć na łące. Dzieci będą miały okazję zrobić własne budki dla ptaków. Zakład Zieleni Miejskiej zaprezentuje sprzęt, który jest używany do pielęgnacji roślin w Katowicach. Z kolei Katowickie Wodociągi pokażą m.in kamerę do inspekcji rur, a dla dzieci przygotowana będzie wodna kolorowanka. Chętni będą mogli wybrać się wybrać bezpłatnym busem do dostrzegalni przeciwpożarowej na wzgórzu Wandy lub odwiedzić Ścieżkę Edukacyjną Gigablok, która pokazuje jak ścieki działają na środowisko. Kolejnym punktem programu będą eksperymenty. Dzieci zobaczą jak zrobić baterię z cytryny i dowiedzą się skąd się bierze energia. Będą też warsztaty m.in. tworzenia zabawek ekologicznych.
W trakcie wydarzenia odbędą się też konkursy z nagrodami, a zbędny sprzęt elektroniczny będzie można wymienić na sadzonki drzew. O godzinie 13 spektakl dla dzieci pt. „Bajeczna fiesta”, a o 15 występ eko-kabaretu. Na zakończenie na scenie wystąpi zespół Beltaine.

Udział w pikniku „Ekoodpowiedzialnie” jest bezpłatny. Początek wydarzenia o godzinie 11, zakończenie o 18. Impreza będzie się odbywała w Katowickim Parku Leśnym, obok lotniska Muchowiec. Co pół godziny z przystanku przy ul. Mickiewicza będzie odjeżdżał bezpłatny autobus S3 (będzie się też zatrzymywał na dworcu, ul. Jagiellońskiej i ul. Francuskiej).


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*