Reklama

W weekend zmieni się organizacja ruchu na węźle Giszowiec

Redakcja
W niedzielę 29 maja oraz w sobotę 4 czerwca ruch w kierunku Tychów na węźle w Giszowcu będzie odbywał się tylko jednym pasem Ma to związek z układaniem masy bitumicznej w rejonie kładki dla pieszych w ciągu ul. Pszczyńskiej.

W niedzielę 29 maja. od godziny 5:00 przez około 12 godzin ruch w kierunku Tychów odbywać się będzie jezdnią główną. Z kolei ruch na jezdni zbiorczej zostanie ograniczony tylko do pojazdów budowy, z wyjątkiem samochodów dojeżdżających do firmy Rojber oraz Szybu V Kopalni KWK Staszic. Na czas prowadzonych prac przystanek Kolonia Zuzanna na jezdni zachodniej zostanie przesunięty o około 100 metrów w kierunku Tychów.

Ponadto w tym dniu roboty bitumiczne będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic: Kolista, Karolinki i 73 Pułku Piechoty. W tym rejonie będzie obowiązywać ręczne kierowanie ruchem.

Drugi etap układania masy bitumicznej zaplanowano na sobotę 4 czerwca. Roboty budowlane rozpoczną się o 5:00 i potrwają 12 godzin. Pojazdy będą kierowane jezdnią zbiorczą, a jezdnia główna będzie wyłączona z ruchu.

Czasowa zmiana organizacji ruchu będzie dotyczyć około 200-metrowego odcinka DK-86 w pobliżu kładki dla pieszych.

Od 30 maja planowane jest rozpoczęcie układania masy bitumicznej na jezdniach wschodnich ulicy Pszczyńskiej, a następnie na wyłączonych obecnie z ruchu odcinkach ulicy Kolistej.

20 czerwca otwarty zostanie węzeł Kolista. Został on 20 kwietnia czasowo zamknięty w obu kierunkach, w tym samym czasie otwarte zostały zjazdy z ul. Pszczyńskiej od strony centrum Katowic oraz od strony Tychów w kierunku Ligoty. Jednocześnie ruch odcinkiem ulicy Kolistej będzie umożliwiony wyłącznie od zjazdu na osiedle przy ul. Kolistej do nowo otwartego skrzyżowania.

Po 20 czerwca wykonawca inwestycji ma prowadzić prace wykończeniowe, a ruch na ulicy Pszczyńskiej będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku – po jednym na jezdniach zbiorczych i jednym na jezdniach głównych.

Przebudowa węzła w Giszowcu jest opóźniona o ponad rok. Z kolei pierwotna kwota, jaką miała pochłonąć inwestycja – 247,5 mln zł, wzrosła już do 308 163 115,66 zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*