Reklama

W Szopienicach powstanie 500 mieszkań z programu „Mieszkanie Plus”

Emil Kamiński dyrektor BGKN, prezydent Marcin Krupa i Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGKN.

Ł. K.
Przy ul. Korczaka pomiędzy Szopienicami i Borkami powstanie 500 mieszkań z programu „Mieszkanie Plus”. Dziś została podpisana umowa w tej sprawie pomiędzy Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego i Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości. Budynki mają powstać do 2020 roku.

Miasto daje teren, a Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości – pieniądze. W czwartek jako pierwsi informowaliśmy o porozumieniu pomiędzy Katowicami, a BGKN. W piątek została podpisana umowa. To kolejna inwestycja programu „Mieszkanie Plus” w Katowicach. Budynki powstaną przy ul. Korczaka w okolicy wieży wodnej.  – Wpisaliśmy się bardzo mocno w rządowy projekt. Projekt bardzo dobry – mówi prezydent Marcin Krupa. Podkreśla, że program „Mieszkanie Plus” to pomysł stabilny, a inwestycja w Szopienicach jest elementem rewitalizacji dzielnicy. Osiedle, które tam powstanie, ma być modelowe. Oznacza to, że będzie wyglądało tak samo jak pozostałe inwestycje mieszkaniowe w ramach rządowego programu. Wspólna koncepcja jest w trakcie opracowania. – Półtora miesiąca temu rozpoczęliśmy konkurs architektoniczny. Na tej podstawie będziemy tworzyć projekt – mówi Emil Kamiński, dyrektor BGK Nieruchomości S.A.

Konkurs na osiedle zostanie rozstrzygnięty 17 lipca. Bierze w nim udział 12 pracowni architektonicznych. Trwają też prace nad projektem osiedla na tzw. mrówczej górce w Nikiszowcu. BGKN planuje prowadzić równolegle prace nad obiema inwestycjami w Katowicach. – Chcemy, żeby projekty były przygotowane na początku przyszłego roku – mówi Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGKN. Jeszcze w tym roku spółka będzie się starała o uzyskanie pozwoleń na budowę, a budowa ma się rozpocząć na przełomie marca i kwietnia 2018 roku.

Przy ul. Korczaka ma powstać 500 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych. Powierzchnia pod inwestycję to 6 hektarów. Obydwa osiedla mają powstać do 2019-2020 roku. Zasady ubiegania się o mieszkania są jeszcze ustalane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*