Reklama

W środę zmiana organizacji ruchu obok budowanej Galerii Libero

Źródło: archiwum.

Ł. K.
Przebudowa dróg przy powstającej Galerii Libero wkracza w kolejny etap. W tym tygodniu kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Będą objazdy, a jedna ulica zostanie częściowo zamknięta.

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy układu drogowego w rejonie Galerii Libero. W tym tygodniu kierowców czekają dwie zmiany. Pierwsza to otwarcie jezdni w ciągu ul. Kościuszki. W środę, 9 maja, kierowcy pojadą dwoma pasami ruchu. Zarówno w kierunku Piotrowic, jak i do centrum Katowic. Kolejna zmiana zostanie wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Jankego. Tam kierowcy, jadący od strony Ochojca, pojadą nową jezdnią. Otwarty zostanie też odcinek ul. Jankego od ul. Kolejowej w kierunku ul. Rzepakowej, ale tylko w jednym kierunku. Z kolei na odcinku ul. Kolejowej, od ul. Stalowej do ul. Kościuszki, udostępniony zostanie jeden pas ruchu. To umożliwi jazdę w kierunku Ochojca ulicami Stalową i Kościuszki do skrzyżowani z ul. Jankego w kierunku Ochojca.

Kolejne zmiany dla kierowców już 11 maja, czyli w najbliższy piątek. Wtedy zamknięty zostanie fragment ul. Kolejowej na odcinku od ul. Stalowej do ul. Kłodnickiej (ok. 300 m). W związku z tym samochody jadące od strony Ligoty do ul. Kościuszki i dalej w kierunku Skoczowa (DK 81) będą poruszały się ulicą Kłodnicką.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*