Reklama

W sobotę wieczorne zwiedzanie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Fot. A.Hanusik. Źródło: www.katowice.uw.gov.pl.

G. Ż.
O tym budynku krążą legendy, a już w sobotę każdy będzie mógł się przekonać ile jest w nich prawdy. No, może nie każdy, bo pewnie, jak co roku, chętnych będzie więcej niż miejsc. W sobotę o godz. 17 rozpocznie się zwiedzanie gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ma potrwać do 22, ale organizatorzy zapowiadają, że nikogo z budynku po tej godzinie nie będą wyganiać.

Repliki karabinu typu Mauser K98k, którego używano podczas powstań śląskich, powojenny mundur jednej z organizacji powstańczych, oryginalna mapa z około 1922 roku oraz pokazy tańców, które królowały na parkietach II RP, prezentowane w niezwykłej scenerii dawnej sali balowej. To tylko część z atrakcji zaplanowanych podczas zbliżającego się „Wieczornego Zwiedzania Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach”. W tym roku akcja odbywa się w 95. rocznicę powrotu części Górnego Śląska do Polski.

Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 17. Grupy 30-osobowe będą wchodzić co 25 minut z jednym z ośmiu przewodników. Na trasie znajdą się m.in. gabinet wojewody, podziemne korytarze, skarbiec i reprezentacyjne pomieszczenia urzędu. Zwiedzanie ma się zakończyć około godz. 22, ale organizatorzy przekonują, że nie będą sztywno trzymać się tych ram czasowych.

Podczas wieczornego zwiedzania będzie można zobaczyć również film na temat budynku czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Jest też konkurs dla osób, które będą robić zdjęcia podczas spaceru po urzędzie. Najładniejsze zostaną wykorzystane w nowym przewodniku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*