Reklama

W sobotę w Katowicach odbędzie się półmaraton. Wiele ulic będzie zamkniętych

Zdjęcie: Michał Ostrowski. Źródło: https://www.halfmarathonkce.pl.

Redakcja
W sobotę 19 czerwca odbędzie się trzeci Wizz Air Katowice Half Marathon. Uczestnicy pobiegną na dystansie 21 km i 97 metrów. Będą też biegi towarzyszące na 5 i 10 km. Przez kilka godzin wiele ulic będzie wyłączonych z ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu nastąpią w godzinach 16:40-24. Szczegółowo o wszystkich utrudnieniach można przeczytać na stronie organizatora biegu (TUTAJ).

Start biegu 5 na km odbędzie się w strefie kultury, przy NOSPR. Potem uczestnicy półmaratonu pobiegną ulicami: Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza i Graniczną. W pobliżu skrzyżowania z ul. gen. Sowińskiego, biegacze zawrócą i tymi samymi ulicami pobiegną do mety zlokalizowanej przy Muzeum Śląskim.

 

Bieg na 10 km „zahaczy” też o dolinę Trzech Stawów (mapy poniżej).

Najwięcej utrudnień spowoduje najdłuższy bieg, czyli półmaraton. Jego trasa zacznie się podobnie jak pozostałych biegów, czyli przy NOSP. Po pokonaniu ul. Granicznej, biegacze pobiegną przez całą Dolinę Trzech Stawów i os. Ptasie. Dlatego po południu nie będzie właściwie możliwości, żeby samochodem dostać się na Muchowiec.

Jak zapewniają organizatorzy i policja, ulice będą otwierane niezwłocznie po przebiegnięciu ostatnich zawodników.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*