Reklama

W sobotę sprzątanie bulwarów Rawy. Zapraszają mieszkańcy

G. Ż.
W sobotę odbędzie się kolejna akcja z cyklu SprzątaMy dzielnice. Tym razem mieszkańcy posprzątają Bulwary Rawy. Przyłączyć może się każdy. Po zakończeniu zbiórki śmieci, na uczestników będzie czekał poczęstunek.

Sprzątanie odejmie odcinek od mostu na ul. Bogucickiej do tunelu przy ul. Łącznej. Początek o godz. 10. Zbiórka chętnych została zaplanowana przy przystanku autobusowym “Zawodzie – Bohaterów Monte Casino ” (obok sklepu Fresh Market). Organizatorem akcji są urząd miasta oraz Stowarzyszenie Wolnej Herbaty. Aktywny udział zapowiedzieli m.in. członkowie Klubu Osiedlowego “Gwiazdy”.

Do tej pory akcja SprzątaMy dzielnice odbyła się w dolinie Ślepiotki, na katowickich Alpach (Wełnowiec), w okolicach ulic Dulęby i Grabskiego (os. Witosa) i na os. Odrodzenia. W każdym z tych miejsc zebrane zostały setki kilogramów najróżniejszych odpadów.

W związku z tym, że akcja ma też uświadamiać mieszkańców na temat ograniczania produkcji odpadów, organizatorzy proszą, żeby przynieść swoje naczynia i sztućce. Przydadzą się do picia wody, którą zapewniają Katowickie Wodociągi oraz na dania z grilla.

Na miejscu będzie można odebrać rękawice. Będą też worki na śmieci i kontener.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*