Reklama

W sobotę dzień otwarty oczyszczalni ścieków

Redakcja
W sobotę przez kilka godzin wstęp do oczyszczalni ścieków Gigablok w Katowicach będą mieli nie tylko jej pracownicy. Powodem jest dzień  otwarty. Katowickie Wodociągi zapraszają wszystkich chętnych w godz. 10-15.

W oczyszczalni Gigabok znajduje się ścieżka edukacyjna, która rozpoczyna się projekcją jednej z dwóch fabularyzowanych opowieści o obiegu wody w przyrodzie. Młodszym widzom prezentowany jest film „Giga”. To prawdziwa historia szczeniaka wyrzuconego do kanalizacji. Głównym bohaterem jest 10-letni Karol, świadek ocalenia pieska. Zrealizowany dla młodzieży film „Marcin” to z kolei fabularyzowana opowieść na temat obiegu wody w przyrodzie. Prezentują go bracia, którzy odbywają wycieczkę rowerową trasą od źródeł, przez oczyszczalnię i z powrotem do rzeki.

Po obejrzeniu filmu, zwiedzający odbywają wycieczkę po oczyszczalni 1,5 km. Trasa ma 1,5 km. Na zakończenie chętni mogą sprawdzić swoją wiedzę samodzielnie budując oczyszczalnię ścieków na przygotowanej makiecie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w nietypowej, „wodnej” fotobudce.

Żeby wziąć udział w zwiedzaniu oczyszczalni, trzeba zgłosić swój udział mailem na adres [email protected], podając imiona i nazwiska zgłaszanych osób, a w przypadku zgłaszania dzieci również ich wiek.  Zgodnie z regulaminem,oczyszczalnię mogą zwiedzać osoby od ósmego roku życia. Wejścia na teren oczyszczalni z przewodnikiem zostały zaplanowane o każdej pełnej godzinie (ostatnie wejście o godz. 14). Każdy zgłaszający otrzyma informację zwrotną o której godzinie zostało zaplanowane jego wejście. Przesyłając zgłoszenie można również podać godzinę zwiedzania, która jest najdogodniejsza dla zgłaszającego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*