Reklama

W poniedziałek rozpoczyna się remont ul. Chorzowskiej. Będzie zwężenie

Zdjęcie archiwalne.

G. Ż.
W poniedziałek 21 marca rozpocznie się remont ul. Chorzowskiej na odcinku od Żyrafy do granicy z Chorzowem. Jezdnia w tym miejscu jest bardzo zniszczona, są też koleiny. W związku z pracami, wystąpią utrudnienia w ruchu. Pierwsze już jutro.

Odcinek ul. Chorzowskiej od wejścia głównego do Parku Śląskiego do granicy z Chorzowem od dawna prosił się o remont. Od 7 lat obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 60 km/h. Wcześniej można było tu jechać 80 km/h. Co ciekawe, kiedy napisaliśmy o wprowadzeniu ograniczenia prędkości, nikt nie chciał się przyznać do bycia jego pomysłodawcą.

Kiedy w marcu 2015 roku zapytaliśmy MZUiM, usłyszeliśmy od jednego z pracowników, że to na wniosek Tramwajów Śląskich, które zakończyły wzdłuż Chorzowskiej przebudowę torów. Co mają tory do jezdni? Jak się okazuje, nic. – Nie mamy z tym nic wspólnego – kategorycznie tłumaczył Andrzej Zowada, rzecznik TŚ.

Szukaliśmy dalej. Najbardziej zorientowany w sprawie powinien być wydział transportu UM w Katowicach. – Zatwierdziliśmy tam nową organizację ruchu na wniosek policji i… MZUiM – informował pracownik wydziału. – Nawierzchnia jest tam w złym stanie, poza tym została wznowiona przebudowa Stadionu Śląskiego i ciężki sprzęt będzie częściej wyjeżdżał z placu budowy na drogę.

Zapytaliśmy więc policję czy rzeczywiście to ona chciała ograniczenia prędkości. – To nie był nasz wniosek, ale go zaakceptowaliśmy – poinformował nas kom. Jacek Pytel, ówczesny rzecznik KMP w Katowicach.

Po raz kolejny zadzwoniliśmy więc do MZUiM. – To nie my wnioskowaliśmy o zmiany. Zrobił to wykonawca przebudowy Stadionu. Osobiście uważam, że ograniczenie w tym miejscu nie jest konieczne, ale ostatecznie jako zarządca drogi przychyliliśmy się do tej prośby – mówił Konrad Wronowski, zastępca dyrektora MZUiM w Katowicach.

Siedem lat temu nikt nie potrafił powiedzieć jak długo na tym odcinku Chorzowskiej będzie obowiązywało ograniczenie prędkości? Czy rozpoczynające się jutro prace coś w tej sprawie zmienią? Zapytamy po ich zakończeniu.

Remont rozpocznie się w poniedziałek 21 marca od zawężenia jezdni z dwóch do jednego pasa w kierunku centrum Katowic od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia. Zwężenie nie obejmie odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego.

Prace będzie wykonywać wybrana przez MZUiM w przetargu firma “Romus” Jerzy Musiał Maciej Rotyński Sp. jawna z Katowic, która zaoferowała najniższą cenę – 2,246 mln zł. Roboty na ul. Chorzowskiej będą obejmować naprawę uszkodzonej nawierzchni poprzez frezowanie i wymianę warstwy asfaltu tam, gdzie jest on najbardziej zniszczony.

Zgodnie z umową, prace mają potrwać 25 dni.


Tagi:

Komentarze

 1. Art 21 marca, 2022 at 9:58 am - Reply

  Brawo !!! Geniusze logistyki, najciekawiej będzie 29 marca (mecz barażowy na stadionie śląskim), bo przecież data rozegrania meczu była ściśle tajna. “Kolejny” sukces władz miasta K-ce, ręce opadają. Trzeba usunąć ze stanowiska tego Napoleona miejskich inwestycji co ma Marcin na imię, bo okres wstydu się skończył, teraz tylko żenada i politowanie (to i tak najkulturalniejsze określenia). Przy tak długim oczekiwaniu na remont, może warto poczekać tydzień?

 2. AA 20 marca, 2022 at 2:52 pm - Reply

  Ten rejon nadaje się do całkowitej wymiany warstwy ścieralnej. Ta warstwa ma ponad 20 lat – NIGDY nie była naprawiana.
  Co do ograniczenia prędkości to wniosek składał prezes WPKiW niejaki Godlewski Arkadiusz….
  Postulowano wtedy by obniżyć prędkość z 80 do 60km/h ze względu na …..wypadkowość oraz hałas dobiegający do parku…..
  Dodać należy, że jest to droga GP czyli krajowa dwujezdniowa ruchu przyspieszonego, na całej długości BEZ skrzyżowań (są jedynie wyjazdy oraz nawrotki) oraz BEZ przejść dla pieszych (wszędzie przejścia podziemne), wg znaków POZA terenem zabudowanym.

  • bredzisław komoruski 21 marca, 2022 at 6:20 pm Reply

   Godlewski z PO co sprzedał Wesołe Miasteczko Słowakom z ruskim kapitałem. Jeszcze troche by porządzili i cały park byłby sprzedany. Parking przy parku kosztuje 129zł za wjazd na godzine i cały dzeiń bez różnicy. Dziękujemy Ci Platfusie, twoi wyborcy.

  • kukura 20 marca, 2022 at 9:45 pm Reply

   Przede wszystkim jest to aleja w środku miasta. 60 jest w zupełności wystarczające również po remoncie.

   • kukura 20 marca, 2022 at 9:55 pm Reply

    I oczywiście wg znaków W terenie zabudowanym.

    • bredzisław komoruski 21 marca, 2022 at 6:25 pm Reply

     To jest droga krajowa DK 79 Bytom Warszawa pałacu ty jeden a nie aleja w środku miasta. Większej ważności niż średnicówka.

    • lolo 21 marca, 2022 at 4:47 pm Reply

     na furmankę się przesiądź kukuryku

     • Grucha 21 marca, 2022 at 5:24 pm Reply

      Mówisz, że tak dobrze się jeździ?

Dodaj komentarz

*
*