Reklama

W niedzielę PKO Silesia Marathon. Będą poważne utrudnienia w ruchu

Ł. K.
Część ulic zostanie zamknięta, a autobusy będą omijać niektóre przystanki. PKO Silesia Marathon to święto dla biegaczy, ale utrudnienia dla kierowcy.

Impreza potrwa dwa dni, a w jej trakcie odbędą się trzy biegi. Miejscem startu i mety każdego z nich będzie plac obok Silesia City Center. O szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

Sobota
Wszystko zacznie się od maratonu w wersji mini. Dystans to około 4,2 km. Zawodnicy okrążą Spodek i wrócą na start przez Koszutkę. Ma to potrwać niecałą godzinę. Od 11 do 11.40 wyłączone z ruchu będą: ul. Ściegiennego, ul. Chorzowska (jezdnia północna), ul. Olimpijska, ul. Morcinka i ul. Sokolska.
Inaczej będą kursowały autobusy poruszające się tymi ulicami. Od godziny 10 do 12 linie: 6, 7, 23, 674, 820, 830, 840, 870, w kierunku Chorzowa, będą jechały przez Załęże. Dodatkowo obsłużą przystanki Katowice Dąbrówki oraz Załęże Dwór. Autobusy linii nr 110, w kierunku Siemianowic Śląskich, po zatrzymaniu się na pl. Wolności pojadą objazdem aż do przystanku Dąb Kościół. Podobnie będzie z linią 193 w kierunku Wełnowca. Po przystanku na ul. Sokolskiej kolejnym będzie dopiero Koszutka Kościół. Autobusy linii 109 i 662 nie wjadą na parking Silesia City Center. Przystanek Dąb Silesia City Center zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Bożogrobców, w rejonie skrzyżowania z ul. Ściegiennego. Przystanków w centrum miasta (tj. Katowice Hotel Novotel, Katowice Uniwersytecka, Katowice Aleja Korfantego, Katowice Sokolska, Dąb Huta Baildon oraz Dąb Kościół) nie obsłużą, w trakcie zawodów, autobusy linii 673. Wstrzymywane będą przejazdy tramwajów przez skrzyżowania znajdujące się przy trasie biegu. Dotyczy to linii nr: 6, 11, 19, 23 i 33. Trasę sobotniego minimaratonu można zobaczyć TUTAJ.

Niedziela
Większe problemy z poruszaniem się po mieście wystąpią w niedzielę. W trakcie imprezy odbędą się dwa biegi. Trasy półmaratonu i maratonu będą przebiegały tymi samymi ulicami. Oczywiście ten drugi potrwa dłużej.  Zawodnicy, biorący w nim udział, wystartują o godzinie 9, około 11.10 dobiegnie najszybszy z nich. Pozostali powinni się znaleźć na mecie, na Placu Słonecznym obok SCC, około 15. Trasa będzie biegła również przez Chorzów i Siemianowice Śląskie. Jednak zawody rozegrają się głównie w Katowicach. Z tego powodu z ruchu wyłączane będą, w określonych przedziałach czasowych, kolejne ulice. Od 8:50 do 10:45 zamknięte będą: ul. Ks. P. Ściegiennego (od ul. Widok do ul. Chorzowskiej, ulica zamknięta od godz. 2.00 do 15:30), ul. Chorzowska (jezdnia północna), Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, ul. Olimpijska, ul. Góreckiego, ul. Dobrowolskiego, ul. J. Dudy Gracza, ul. Graniczna, ul. Pułaskiego, ul. Lotnisko, alejki Doliny Trzech Stawów, ul. Francuska, ul. Gospodarcza, ul. Górniczego Dorobku. Później, od 9.30 do 11.30, nieprzejezdne będą: ul. Szopienicka, ul. Krawczyka, pl. Wyzwolenia, ul. Rymarska, ul. Nałkowskiej, ul. Mysłowicka. Następnie zawodnicy na chwilę przeniosą się do Mysłowic. Stamtąd wrócą ul. Oswobodzenia. Poza nią, między 10.00 a 13.50, zostaną zamknięte jeszcze: ul. Lwowska, ul. Bednorza, ul. Roździeńska, ul. Obrońców Westerplatte, ul. 1 Maja, ul. Bohaterów Monte Casino, ul. Leopolda, ul. Le Ronda, ul. Grzegorzka, ul. Strzelców Bytomskich. Po krótkim odcinku w Siemianowicach Śląskich bieg ponownie wróci do Katowic aleją Korfantego i będzie kontynuowany ulicami: Misjonarzy Oblatów NMP, Stęślickiego, Chorzowską, Ściegiennego. Te ulice będą wyłączone z ruchu najdłużej, w godzinach 10.40-15.00.
Najbardziej niedzielną imprezę odczują pasażerowie komunikacji miejskiej. Linie nr 51, 72 i 110 zostaną zawieszone na cały dzień. Pozostałe autobusy KZK GOP, których trasy pokrywają się z trasą maratonu, będą kursowały z wykorzystaniem objazdów. Tramwaje mają kursować normalnie, ale są możliwe kilkuminutowe opóźnienia. Szczegółowe informacje o utrudnieniach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej można znaleźć TUTAJ. Mapa trasy maratonu jest dostępna TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*