Reklama

W niedzielę PKO Silesia Marathon. Trasa pobiegnie przez trzy miasta

Bohdan Witwicki, Grażyna Krakowska i Marcin Krupa prezentują koszulkę i medal za udział w PKO Silesia Marathon.

Grzegorz Żądło
Przez Katowice, Siemianowice i Mysłowice pobiegną w tym roku uczestnicy PKO Silesia Marathon. Tak naprawdę odbędą się trzy biegi: maraton, półmaraton i minimaraton. Jak szacują organizatorzy, w imprezie może wziąć udział około 4 tysięcy osób.

Już po raz trzeci maraton obędzie się w trzech miastach. Choć główny organizator Bohdan Witwicki nie ukrywa, że liczył na więcej. – Chciałbym, żeby miast było jak najwięcej. Nie chcemy jednak “z butami” wchodzić w kolejne miasta. Tam, gdzie pojawiają się problemy, nie będziemy się narzucać – stwierdził enigmatycznie.

Maraton wystartuje w niedzielę o godz. 9 z ul. Ściegiennego (w okolicy przejazdu przez tory tramwajowe). Meta zostanie zlokalizowana przy Silesia City Center (Plac Słoneczny). Największy odcinek trasy biegacze pokonają w Katowicach. Pobiegną m.in. przez rondo, strefę kultury, Dolinę Trzech Stawów, Nikiszowiec, Giszowiec. Potem wbiegną do Mysłowic i wrócą do Katowic przez Szopienice. Dalej trasa prowadzi przez Zawodzie i Bogucice do Siemianowic. Finisz zostanie poprowadzony Aleją Korfantego, Misjonarzy Oblatów, Stęślickiego, Chorzowską i Ściegiennego. – Biegniemy w odwrotnym kierunku niż rok temu, także ostatnie 4,5 kilometra będzie z górki – mówi Witwicki. To istotna informacja nie tylko dla amatorów. – Ostatni podbieg był wyzwaniem – mówi Patrycja Włodarczyk, dwukrotna zwyciężczyni PKO Silesia Marathon w kategorii kobiet. – Dzięki temu, że trasa biegnie przez trzy miasta, nie ma tej monotonii.

Głównym sponsorem imprezy jest PKO BP. – PKO BP od 2013 roku realizuje autorski program PKO Biegajmy razem. W cały schemat tego programu wpisane jest zaangażowanie w duże imprezy biegowe w różnych częściach kraju. Łączymy je z akcjami charytatywnymi – mówi Grażyna Krakowska, dyrektor regionu bankowości detalicznej banku PKO BP.

W tym roku będzie można wesprzeć podopiecznych katowickiego Stowarzyszenia Uratujmy Życie. To dwóch braci – 13-letni Mateusz i 16-letni Maks, którzy cierpią na nieuleczalną chorobę Sanfilippo. Do 5. roku życia rozwijali się jak inne dzieci. Obecnie chłopcy nie mogą już samodzielnie egzystować bez całodobowej opieki. Niezbędny jest specjalistyczny lek, na który zbierane są pieniądze. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Maksa i Mateusza”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie chłopców. Kartki będą do odebrania od 30 września do 2 października u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w biurze zawodów, które będzie się znajdowało na Placu Słonecznym przy Silesia City Center (ul. Chorzowska 107).

PKO Silesia Marathon ma być przede wszystkim imprezą rekreacyjną, dlatego nagrody dla zwycięzców nie są zbyt duże. Pierwsze miejsce warte będzie 3,5 tys. zł. Najlepszy Polak dostanie 2,5 tys. zł. Swoje nagrody przewidział też prezydent Katowic. Najlepszy mieszkaniec w maratonie dostanie 700 zł, a w półmaratonie – 500 zł. Z kolei marszałek woj. śląskiego przygotował puchary dla najlepszych biegaczy z woj. śląskiego.

Szansę na nagrodę mają też kibice. Żeby wziąć udział w konkursie przygotowanym przez miasto, trzeba zebrać grupę co najmniej 5 osób i wyróżnić się na trasie. Zgłoszenia przyjmowane są na adres [email protected] do 28 września. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Wprawdzie internetowa rejestracja udziału w maratonie i półmaratonie już się zakończyła, ale można jeszcze zgłosić się osobiście w biurze zawodów, które od piątku będzie działać przy SCC. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie silesiamarathon.pl.

Trasa PKO Silesia Marathon

Katowice
Start
– Ks. P. Ściegiennego / Chorzowska (Silesia City Center)
– Chorzowska
– Rondo Gen. Jerzego Ziętka
– Olimpijska
– Góreckiego
– Dobrowolskiego
– Dudy-Gracza
– Graniczna / Gen. K. Pułaskiego (rozdzielnie tras maratonu i półmaratonu)
– Gen. K. Pułaskiego
– Lotnisko
– Dolina 3 Stawów
– Trzech Stawów
– Francuska
– Trzech Stawów
– Gospodarcza
– Górniczego Dorobku
– Szopienicka
– Krawczyka
– Pl. Wyzwolenia
– Rymarska
– Nałkowskiej
– Pl. Wyzwolenia
– Św. Anny
– Górniczego Dorobku
– Szopienicka
– Mysłowicka

Mysłowice
– Mikołowska
– Obrzeżna Zachodnia

Katowice
– Oswobodzenia
– Lwowska
– Bednorza
– Roździeńska
– Obrońców Westerplatte
– 1-go Maja
– 1-go Maja / Bohaterów Monte Cassino (połączenie tras maratonu i półmaratonu)
– Bohaterów Monte Cassino
– Leopolda
– H. Le Ronda
– Grzegorzka
– Strzelców Bytomskich

Siemianowice Śląskie
– Mysłowicka
– Powstańców
– St. Staszica
– 27 stycznia
– Głowackiego
– Sienkiewicza
– pl. Skargi
– Katowicka
– Telewizyjna

Katowice
– al. Korfantego
– Misjonarzy Oblatów NMP
– Stęślickiego
– Chorzowska
– Ściegiennego
Meta


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*