Reklama

W Marszu Równości uczestniczyło zbyt wiele osób. Będzie wniosek do sądu o ukaranie organizatora

G. Ż.
W sobotnim Marszu Równości mogło wziąć udział tylko 150 osób. Wynika to z obowiązujących przepisów przyjętych w czasie epidemii koronawirusa. Tymczasem ulicami Katowic przeszło dziesięć razy więcej osób. Dlatego policja zapowiada skierowanie wniosku do sądu o ukaranie organizatora marszu.

Mimo że kilka razy tuż przed i w trakcie Marszu Równości w Katowicach organizatorzy próbowali zaklinać rzeczywistość i mówili głośno o 150 uczestnikach, gołym okiem było widać, że jest ich zdecydowanie więcej.

Policja oszacowała, że z pl. Sejmu Śląskiego do Parku Powstańców Śląskich przeszło około 1500 osób, czyli dziesięć razy więcej niż dopuszczają obowiązujące obecnie przepisy. – Dlatego skierujemy wniosek do sądu o ukaranie organizatora marszu, bo to na nim spoczywa obowiązek zadbania o prawidłową liczbę uczestników – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, rzecznik prasowy KMP w Katowicach.

Organizatorem marszu było stowarzyszenie „Tęczówka”.

Podczas marszu zatrzymane zostały 3 osoby, które słownie znieważyły policjantów i ratowników medycznych. Dodatkowo zatrzymana została też kobieta, która miała na koszulce liczne swastyki, co podpada pod publiczne propagowanie ustroju faszystowskiego. Była to uczestniczka jednej z kontrmanifestacji.

Marsz Równości w Katowicach zabezpieczało około 700 policjantów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*