Reklama

W kopule na rondzie będą się bić

Boks na Mariackiej. Źródło: http://www.06kleofas.pl/galeria.html

S. K.
Na co dzień nikt się tu nie bije, bo zostałby wyniesiony przez ochronę. Dlatego ten wieczór będzie wyjątkowy. Klub Królestwo będzie gospodarzem niedzielnej gali boksu “Pierwszy Krok Oldboyów”.

– To amatorzy, ale emocje, stres i obawy są dokładnie takie same, jak przed profesjonalną galą – mówi Damian Kuźma, prezes klubu bokserskiego Kleofas. Do walki stanie 16 zawodników w wieku od 27 do 45 lat, którzy mają na swoim koncie od zera do pięciu pojedynków. Wśród nich są m.in. przedsiębiorcy, nauczyciel WF, informatyk i górnik. – To różni ludzie, ale na ringu wszyscy są tacy sami – mówi Kuźma. W trakcie turnieju, będzie można zobaczyć 8 walk i sparing pokazowy. Naprzeciw siebie staną w nim Hubert Kaczmarek Kordian Wyciszkiewicz, brązowy medalista listopadowych mistrzostw Polski seniorów.

Gala jest organizowana od 2012 roku przez klub bokserski “Kleofas”. To jej trzecia edycja i pierwsza w śródmieściu. Dwie poprzednie odbyły się w nieistniejącej już hali KWK Kleofas na Załężu. Oprócz tego, klub organizował też turnieje bokserskie w holu starego dworca w Katowicach i na Mariackiej. Niedzielna gala ma być też częścią obchodów 110-lecia założonego w 1906 roku klubu.

Początek imprezy o godz. 18. Wstęp płatny 10 złotych.


Tagi:

Komentarze

  1. s 1 grudnia, 2016 at 9:57 pm - Reply

    kiedy?

    • Grzegorz Żądło 1 grudnia, 2016 at 9:58 pm Reply

      Cytat z tekstu: Klub Królestwo będzie gospodarzem niedzielnej gali boksu „Pierwszy Krok Oldboyów”.

Dodaj komentarz

*
*