Reklama

W Katowicach powstanie tężnia solankowa

Grzegorz Żądło
Pomysł budowy tężni solankowej zdobył najwięcej punktów w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Mieszkańcy zdecydowali też o powstaniu boiska na os. Witosa oraz zakupie sprzętu dla OSP w Kostuchnie.

Zdecydowanie najwięcej głosów zdobyła budowa tężni solankowej – 15 151. – Bardzo się z tego cieszę, bo było to już drugie podejście – mówi Adam Łęski, pomysłodawca i wnioskodawca projektu. – Tężnia to rozwiązanie dobre dla wszystkich, dla chorych i zdrowych. Myślę, że dzięki takiej inwestycji Katowice zyskają też wizerunkowo. Bardzo chciałbym, żeby był to obiekt atrakcyjny architektonicznie. Przedstawiając kosztorys, starałem się uwzględnić właśnie koszty dobrego projektu.

mapka-tezniaJak mówi Łęski, w tej edycji BO nie spotkał się choćby z jednym negatywnym głosem na temat zgłoszonego przez siebie projektu. Za to kilka osób już rok temu pomogło mu zupełnie bezinteresownie w promowaniu idei budowy tężni. – To przede wszystkim Paulina Strojniak, Tomasz Kastylijski i Marcin Mikulski, którzy stworzyli animację promującą projekt.

Tężnia ma powstać w Parku Zadole, w jego centralnej części, obok placu zabaw. Jej budowa będzie kosztować 2,1 mln zł.

Drugie miejsce (6 481 głosów) w głosowaniu na projekty ogólnomiejskie zajęła budowa boiska do piłki nożnej o nawierzchni syntetycznej na os. Witosa (przy zbiegu ulic Witosa 32b i Barlickiego 17). Inwestycja ma kosztować 810 tys. zł.

Trzecim realizowanym projektem będzie zakup profesjonalnego sprzętu ratowniczego dla OSP w Kostuchnie (55 tys. zł). Ten ostatni projekt zajął wprawdzie siódme miejsce (3 816 głosów), ale zgodnie z regulaminem BO, pomysły z większym poparciem nie zmieściły się w budżecie przeznaczonym na projekty ogólnomiejskie. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2017 roku.

O wynikach głosowania na pomysły lokalne napiszemy w osobnym tekście.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 12 grudnia, 2016 at 12:35 pm - Reply

    Będą niezbędne kołki ciesielskie, inaczej gwoździe drewniane
    -dębowe.Polecam się.

Dodaj komentarz

*
*