Reklama

W Katowicach będą kolejne mieszkania z programu „Mieszkanie Plus”

Grzegorz Żądło
Nie tylko przy ul. Górniczego Dorobku w pobliżu Nikiszowca powstaną mieszkania z programu Mieszkanie Plus. Kolejną lokalizacją są tereny przy ul. Korczaka. Ma tam powstać około 500 lokali. W piątek zostanie podpisana umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości, który będzie finansował budowę.

W październiku 2016 roku Katowice podpisały z BGKN umowę na budowę mieszkań na tzw. mrówczej górce. W dużym skrócie: powstanie spółka celowa, którą zawiąże Katowickie Towarzystwo Budownictwo Społecznego i BGKN. KTBS wniesie aportem działkę (którą dostanie od miasta), a budowę sfinansuje bank. Najwcześniej po 4 latach, KTBS będzie mogło wyjść ze spółki, przejmując część mieszkań na własność.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Mrówczej Górce ma powstać nowy Nikiszowiec. Koncepcję stworzył Tomasz Konior

Taka sama formuła zostanie przyjęta przy mieszkaniach, które mają powstać przy ul. Korczaka. Powstanie kolejna spółka celowa. KTBS ponownie wniesie aportem grunt, a BGKN zapewni finansowanie. Budynki z „Mieszkania Plus” mają zostać wybudowane pomiędzy osiedlami Zimowym, a tym, które postawił Dombud (ul. Andersa) oraz ul. Korczaka. Do zabudowy został tu przeznaczony teren o powierzchni około 6 hektarów.

Jeszcze w tym roku ma zostać wydane pozwolenie na budowę. Oznacza to, że obydwie inwestycje z „Mieszkania Plus” w Katowicach będą się mogły toczyć w tym samym czasie. Budowa ma potrwać 18-21 miesięcy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*