Reklama

W Dolinie Trzech Stawów powstanie łąka kwietna. Każdy może pomóc w jej wysianiu

Redakcja
Na polanie przy stawie Łąka w Katowickim Parku Leśnym zostanie posiana łąka kwietna. Do jej siania mogą dołączyć mieszkańcy, dla których Fundacja Łąka przygotowała warsztaty edukacyjne i paczuszki z nasionami.

Łąka powstanie przy końcu ul. Pułaskiego, nad stawem Łąka. Przyjmie nietypową meandrującą formę i nie wypełni całego terenu, ponieważ w przyszłości Zakład Zieleni Miejskiej chciałby tu jeszcze ustawić elementy małej architektury. Będzie to łąka z roślin jednorocznych oraz rodzimych bylin. Po raz pierwszy zakwitnie najbliższej wiosny. Docelowy wygląd osiągnie w 2023 roku, kiedy zakwitną gatunki spotykane w naturalnych polskich krajobrazach, takie jak żmijowiec, dziewanna czy wrotycz.

Wydarzenie, którego głównym punktem będzie sianie łąki, odbędzie się w sobotę 11 września i potrwa od godz. 13.00 do 15.30. Na wcześniej przygotowanym już przez Fundację Łąka terenie można będzie spróbować swoich sił w sianiu. Przedstawiciele fundacji poprowadzą też otwarte warsztaty edukacyjne, a dla pierwszych 100 mieszkańców przewidziano paczuszki z nasionami.

Plan wydarzenia:

13:00 – kilka słów na start

13:30 – 14:00 wspólne sianie łąki

14:00 – 15:00 warsztaty edukacyjne (składanie domków dla zapylaczy, więcej ciekawostek o łąkach)

15:30 – zakończenie.

Sponsorem łąki jest Almette.


Tagi:

Komentarze

  1. Dulcynea 17 września, 2021 at 8:29 pm - Reply

    Jak taka jak przy stawie Maroko na os. 1000-lecia, to ja dziękuję.
    Więcej tam chwastów jak kwiatów. Dlaczego nie rozlicza się wykonawców z partactwa?

Dodaj komentarz

*
*