Reklama

W czwartek rusza miedzynarodowy turniej hokejowy w Spodku

Ł. K.
Reprezentacja Polski w trzy dni zmierzy się z 3 rywalami. Bilety kosztują niewiele, a w akcji będzie można zobaczyć dwa zespoły należące do hokejowej elity. Dla naszych hokeistów turniej ma być przede wszystkim okazją do przygotowań przed tegorocznymi mistrzostwami świata na Ukrainie.

Współpraca miasta z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie coraz bardziej się zawiązuje. W tym roku w Katowicach zaplanowano 3 imprezy. Odbyły się już mistrzostwa juniorek, a mistrzostwa świata kobiet odbędą się w kwietniu.

Przeczytaj też: Katowice wydadzą milion złotych na imprezy hokejowe

Z kolei w czwartek rozpocznie się towarzyski turniej mężczyzn Euro Ice Hockey Challenge. Na lodowisku małego Spodka reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowenią, Ukrainą i Włochami.

Od lewej: wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i prezes PZHL Dawid Chwałka

Co prawda EIHC jest turniejem towarzyskim, ale takich turniejów w Europie w tym czasie jest tylko 4. To duże wyróżnienie dla miasta i dla związku, że te drużyny przyjeżdzają do Polski – mówi Dawid Chwałka, prezes PZHL. Wśród nich najsilniejsze są Słowenia i Włochy, czyli zespoły, które w ubiegłym roku awansowały do elity.

Prezes PZHL nie ukrywa, że jest zadowolony ze współpracy z Katowicami. – Z każdą imprezą zdobywamy do siebie coraz więcej zaufania. Byłbym dumny gdyby marka hokej i marka Katowice szły w parze – mówi Chwałka. Jak zapowiada selekcjoner polskiej reprezentacji, Jacek Płachta, turniej w Spodku ma być dobrym testem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Kijowie.

Terminarz Euro Ice Hockey Challenge:

Czwartek (9 luty):

godz. 16.00 Włochy – Ukraina
godz. 19.30 Polska – Słowenia

Piątek (10 luty):

godz. 16.30 Polska-Ukraina
godz. 20.00 Słowenia-Włochy

Sobota (11 luty):

godz. 15.00 Ukraina-Słowenia
godz. 18.30 Polska-Włochy

Bilety na każdy mecz kosztują 10 zł. Można je kupić online lub w dni meczowe w kasie Spodka. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*