Reklama

W centrum Katowic ułożono na nowo tę samą kostkę. Skończyły się prace na buspasie

Redakcja
Na przystankach autobusowych były koleiny i dziury, a w trakcie opadów deszczu powstawały spore kałuże. Stara kostka nie została jednak wymieniona. Ułożono ją po raz kolejny.

Na ul. Skargi znajduje się jeden z dwóch buspasów w Katowicach. Ten pas dla autobusów to w zasadzie ciąg przystanków, które są jednymi z najbardziej zatłoczonych w centrum miasta. Przyjeżdża tu i odjeżdża wiele linii, w tym te łączące Katowice z innymi gminami metropolii. W czerwcu rozpoczął się remont skrajnego prawego pasa na ul. Skargi. Jego nawierzchnia była już mocno zużyta. Były koleiny i dziury. Po prawie dwóch miesiącach prace są już zakończone. Nadal pozostało oznakowanie, które postawiono tu w trakcie remontu. Jednak wykonawca czeka już tylko na odbiory, które powinny zostać przeprowadzone w nadchodzącym tygodniu.

To oznacza koniec utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej. W trakcie remontu część stanowisk na przystanku Katowice Piotra Skargi była nieczynna. Po wykonaniu jednego etapu wykonawca przenosił się na kolejny fragment ulicy i wyłączał kolejne stanowiska. Teraz autobusy zatrzymują się tu już tak, jak przed remontem. Zakres prac objął rozbiórkę kostki kamiennej, która została oczyszczona, a następnie ponownie ułożona. Po tym wykonano prace związane ze spoinowaniem zaprawą żywiczną. Ten rodzaj spoiwa potrzebuje około 10 dni, aby się zawiązać. Dlatego remont nawierzchni trwał około 2 miesiące.

Koszt przebudowy wyniósł 357,6 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*