Reklama

Remont na przystankach w centrum Katowic. Drogowcy ułożą tę samą kostkę

Łukasz Kądziołka
Zniszczona nawierzchnia na przystankach w centrum Katowic nie zostanie wymieniona. Autobusy nadal będą jeździły po kostce brukowej. Trwają prace remontowe.

Przystanki zlokalizowane przy Supersamie są jednymi z najbardziej zatłoczonych w centrum miasta. Stąd odjeżdża wiele linii łączących Katowice z innymi gminami metropolii. W nawierzchni na buspasie powstały koleiny, w wielu miejscach się ona zapada i jest dziurawa. To może być uciążliwe nie tylko dla kierowców autobusów, którzy muszą bardzo zwalniać, ale również pasażerów. Zwłaszcza po opadach, gdy tworzą się tu spore kałuże.

Już od dłuższego czasu prawy pas na ul. Skargi prosił się o remont. Ten rozpoczął się kilka dni temu. Częściowo wykonano już rozbiórkę kostki kamiennej na fragmencie drogi położonym bliżej ul. Słowackiego. Dlatego aktualnie stanowiska nr 3 i 4 przystanku Katowice Piotra Skargi są do odwołania nieczynne. Przeniesiono je bliżej Rynku, między skrzyżowanie z ul. Wincklera i wjazd na drogę serwisową centrum handlowego. Teraz to tam zatrzymują się linie autobusowe M3, 40, 800, 805, 813, 817, 830.

To pierwszy etap przebudowy nawierzchni. Kolejne będą wymagały zamknięcia dla ruchu pozostałych odcinków drogi – mniej więcej od wejścia do Supersamu do drogi serwisowej, a następnie od tej drogi aż do skrzyżowania z ul. Wincklera. Łącznie remontem objęty zostanie ok. 200-metrowy odcinek. Jednak problem dziur w drodze może nie zniknąć, ponieważ kamienna kostka nie zostanie wymieniona podczas przebudowy. – Obecnie na etapie I została rozebrana nawierzchnia przystanków autobusowych z kostki kamiennej, która została oczyszczona i rozpoczęły się prace związane z jej ponownym ułożeniem. Po jej ułożeniu (planowane zakończenia tego etapu prac 22.06) zostaną wykonane prace związane ze spoinowaniem zaprawą żywiczną. Po właściwym związaniu zaprawy żywicznej (ok. 2 tygodnie) zostanie zmieniona organizacja ruchu i wykonawca prac przystąpi do realizacji etapu II – informuje w imieniu Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów Malwina Kaczorz z Katowickiej Agencji Wydawniczej.

Planowany termin zakończenia całości prac to druga połowa sierpnia. Koszt przebudowy wynosi 357,6 tys. zł brutto.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*