Reklama

Trwa wymiana nawierzchni w centrum Katowic. Są utrudnienia obok Altusa

Redakcja
Trwa przebudowa nawierzchni w centrum Katowic. Jeszcze przez kilka tygodni kierowcy muszą się liczyć z tym, że ruch w rejonie Altusa będzie utrudniony. Dojazd do skrzyżowania przy NOSPR trwa dłużej niż zwykle.

Remont ulicy w centrum Katowic rozpoczął się w zeszłym tygodniu. Prace na ul. Uniwersyteckiej ruszyły 10 maja. Dzisiaj kierowcy mogą odczuć utrudnienia spowodowane pracami. Obejmują one wymianę nawierzchni na odcinku od przejścia dla pieszych przy Altusie, czyli skrzyżowania z ul. Piastowską, przez rondo Pietera, do skrzyżowania ul. Uniwersyteckiej z al. Roździeńskiego i fragment za Uniwersytetem Śląskim do skrzyżowania z ul. Bankową – obok biurowca Silesia Star.

Wielu kierowców skręca z Uniwersyteckiej w prawo, żeby ominąć światła przy NOSPR i wyjechać w kierunku os. Gwiazdy oraz Sosnowca. Teraz ruch jest tu utrudniony, bo odbywa się wahadłowo. Choć prace są prowadzone przy utrzymaniu przejazdu, to tworzą się korki. W związku z remontem, przystanek Katowice Altus nie będzie obsługiwany przez autobusy ZTM. Od 16 do 25 maja pasażerowie muszą przejść około 40 metrów dalej na przystanek tymczasowy.

Przebudowę nawierzchni realizuje firma Romus z Katowic. Ma ona potrwać 30 dni, czyli zakończy się na początku czerwca. Koszt inwestycji to ok. 907 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*