Reklama

W Bytomiu zmarł starszy mężczyzna chory na koronawirusa. Są też kolejni zakażeni w Katowicach

Redakcja
W szpitalu w Bytomiu zmarł w sobotę wieczorem 75-letni mężczyzna, który był zarażony koronawirusem. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

MZ potwierdziło też rano kolejne 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. Z informacji Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że pod nadzorem katowickich służb sanitarnych jest mężczyzna w sile wieku, który przebywał w kwarantannie domowej po powrocie z Anglii. Wystąpiły u niego objawy, a badania pobranych próbek potwierdziły wynik dodatni.

W izolacji domowej, również pod nadzorem sanepidu w Katowicach, przebywa inny mężczyzna w sile wieku. Trwa ustalanie źródła zakażenia.

W średnim stanie w częstochowskim szpitalu jest starsza kobieta, która zakaziła się po kontakcie z osoba chorą. W izolacji domowej z kolei przebywa kobieta w sile wieku, u której także wystąpiły objawy zakażenia. Obie mieszkanki powiatu częstochowskiego uczestniczyły w spotkaniu towarzyskim.

W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu cieszyńskiego, który zakaził się od osoby chorej.

W kwarantannie domowej po kontakcie z zakażoną osobą był mężczyzna w sile wieku, kiedy wystąpiły objawy koronawirusa. Decyzją lekarza chorób zakaźnych pozostanie w izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu w Bytomiu.

Nasilające się objawy zakażenia wirusem wystąpiły u mężczyzny w sile wieku z powiatu gliwickiego, który dwa tygodnie temu wrócił z Hiszpanii. Mieszkaniec pozostaje w izolacji domowej.

W ciężkim stanie w szpitalu jest kobieta z powiatu tarnogórskiego, hospitalizowana w szpitalu w Blachowni. Sanepid ustala źródło zakażenia.

Po kontakcie z osobą chorą w izolacji domowej, z wyraźnymi objawami Covid-19, przebywa kobieta z powiatu kłobuckiego.

Po powrocie z zagranicy w kwarantannie przebywał młody mężczyzna z powiatu bielskiego, gdy wystąpiły objawy zakażenia. Badania wykazały obecność wirusa w jego organizmie.

W dobrym stanie jest młoda kobieta, także mieszkanka powiatu bielskiego, która zakaziła się przez kontakt z osobą chorą.

Od osoby ze swojego najbliższego otoczenia zakaziła się kobieta w sile wieku, która jest izolacji domowej.

9 osób z powiatu cieszyńskiego przebywa w izolacji w swoich domach, w dobrym stanie zdrowia. Wszyscy zakazili się w miejscu pracy.


Tagi:

Komentarze

  1. Tola 29 marca, 2020 at 3:12 pm - Reply

    ARE you ok.?

  2. Krzysztof 29 marca, 2020 at 2:23 pm - Reply

    Korono-wirusa przywożą ludzie turyści (Grodzki) którzy – czy trzeba czy nie jeżdżą po całym świecie. Ale też Administracje budynków nie robią nic w tym kierunku żeby dezynfekować windy, klamki, domofony czy też korytarze i rejony zsypów i miejsc składowania śmieci. Wiem, że Sanepid ma dużo pracy ale czy nie należało by przeprowadzić wyrywkowych kontroli w budynkach ? Dodatkowo trwają wiosenne remonty mieszkań co nie pomaga w utrzymaniu czystości w budynkach. Każda firma budowlana chce zarobić i remonty trwają w wielu budynkach mieszkalnych szybko i niezgodnie z BHP. Wynoszenie do wind starych gratów i śmieci, gruzu prowadzi do zanieczyszczenia wind i korytarzy oraz zmusza ludzi do wdychania tych nieczystości. Administratorzy budynków pozamykali swoje biura i udają że wszystko jest ok. Na sprzątanie i środki czystości i dezynfekcyjne pieniądze powinny być dlatego, że tak jest w całym cywilizowanym świecie, korono-wirus jest tam gdzie jest ciepło i brudno i ludzie się nie myją. Trzeba niejednokrotnie mieć dużo odwagi żeby wejść do windy albo autobusu – taki jest smród.

Dodaj komentarz

*
*