Reklama

Vito Bambino i Brodka przygotują koncert na urodziny Katowic. Tym razem w innej lokalizacji

Redakcja
Znana jest już część gwiazd, które wezmą udział w koncercie z okazji urodzin Katowic. Muzyczny program przygotują tym razem Vito Bambino i Monika Brodka.

Wczoraj wystąpił dla katowickiej publiczności przy Hali Parkowej, a dzisiaj wziął udział w konferencji zapowiadającej urodziny Katowic. Vito Bambino będzie dyrektorem artystycznym koncertu, który odbędzie się za ok. 1,5 miesiąca. 11 września minie 157 lat od kiedy Katowice są miastem.

Z tej okazji, jak co roku, przygotowane zostaną atrakcje dla mieszkańców. Największą będzie koncert plenerowy. Tym razem odbędzie się on nie w strefie kultury, tylko w Dolinie Trzech Stawów. – Możemy sięgać po setlistę innych artystów. Po trochę lepsze teksty, a o aranże my zadbamy – mówi Vito Bambino. Wokalista wystąpi z zespołem, który przyniósł mu ogólnopolską sławę – Bitaminą. Przygotowaniem repertuaru koncertu zajmie się też Monika Brodka, która w konferencji nie wzięła udziału, ale wysłała nagranie. Podkreśliła, że jest pierwszą kobietą, która ułoży program urodzin Katowic. Do tej pory dyrektorami artystycznymi byli Organek, Abradab i Krzysztof Zalewski. – Bardzo się cieszę, że jako pierwsza kobieta w tej roli mam okazję być w tym miejscu. Od tego momentu niech kobiety przejmują Katowice, przejmują Śląsk i cały świat – mówi Brodka.

Vito zdradził już pierwszych artystów, którzy wystąpią na scenie podczas 3-godznnego koncertu.
Pojawią się: Miętha, Igo, Natalia Grosiak, Dagadana, Majka Jeżowska, Natalia Szroeder i Maja Kleszcz.

Vito Bambino

Jeśli chodzi o repertuar, który będziemy śpiewali, to jak najbliżej chcieliśmy być Śląska. Ale biorąc pod uwagę, że jestem osobą międzynarodową, która ma tutaj swoje korzenie, to pomyśleliśmy też, że Katowice są świetnym gospodarzem dla tych dużych zespołów, które tu przyjeżdżały. Chcieliśmy to również wziąć pod uwagę – mówi Vito.

Główny koncert odbędzie się w sobotę, 10 września. Udział w nim będzie bezpłatny. Natomiast dzień później, w niedzielę 11 września, na tej samej scenie zabrzmią koncerty w ramach Motocyklowego Zakończenia Lata. W tym dniu wystąpią: Big Cyc, Luxtorpeda, Voo Voo, TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon. Świętowanie urodzin to nie tylko koncerty. Od 2 do 15 września na katowickim Rynku odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo zaplanowano odsłonięcie popiersia w Galerii Artystycznej oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych. Szczegóły dotyczące koncertu w Dolinie Trzech Stawów będą pojawiały się TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*