Reklama

Utrudnienia pod mostem na DK79. Będzie zmiana organizacji ruchu

Redakcja
Kolejny etap modernizacji mostu w Katowicach. W związku z trwającymi w Zawodziu pracami, konieczne są zmiany w organizacji ruchu.

Już ponad rok trwa remont mostu i kładek w ciągu ul. Bohaterów Monte Cassino. Zniszczony obiekt w Zawodziu pilnie wymagał modernizacji. Przechodzący nad Rawą i DK79 most już wygląda dużo lepiej niż w zeszłym roku. Inwestycja za ok. ok. 6,3 mln zł polega na remoncie elementów konstrukcyjnych, w tym odtworzeniu uszkodzonej otuliny prętów zbrojeniowych wraz z wykonaniem zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni. Prace remontowe obejmują też belki i płyty, a kierowcy już od jakiegoś czasu mogą odczuć efekty wymiany nawierzchni. Wymienione zostały też chodniki. Bariery i balustrady będą odtworzone w sposób analogiczny do istniejącego. Powierzchnie betonowe zabezpieczone zostaną powłokami malarskimi oraz powłoką antygraffitti.

Choć mogłoby się wydawać, że inwestycja zmierza do końca, to przebudowa obiektów mostowych w Zawodziu potrwa jeszcze ponad pół roku. Termin zakończenia to czerwiec 2024 roku. W związku z rozpoczynającym się kolejnym etapem modernizacji od 16 listopada zostanie wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Bagiennej (DK 79). Prace remontowe w środkowej części wiaduktów będą powodowały utrudnienia dla kierowców. Od czwartku nastąpi wyłączenie z ruchu skrajnych, lewych pasów na obu jezdniach ulicy Bagiennej (północnej i południowej). Ruch samochodowy na obu jezdniach będzie się odbywał prawym pasem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*